Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uratowali życie mieszkance Władysławowa: policjanci szybko zjawili się tam, gdzie potrzebna była pomoc

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjanci z komisariatu we Władysławowie mł. asp. Mateusz Owczarczyk oraz sierż. szt. Sebastian Szynszecki pokazali, że kierują się dewizą „Pomagać i chronić” i podchodzą do tych słów bardzo poważnie. Ich błyskawiczna reakcja pozwoliła uniknąć tragedii: dzięki szybkiemu zatamowaniu krwotoku młoda mieszkanka Władysławowa przeżyła.

W nocy z (niedzieli) 23 na (poniedziałek) 24 października 2022 r. oficer dyżurny Komisariatu Policji we Władysławowie otrzymał zgłoszenie o próbie targnięcia się na życie przez 30-letnią kobietę. Mundurowy ustalił dokładny adres interwencji i natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia policyjny patrol. O całym zdarzeniu poinformował też pogotowie ratunkowe.

- Kiedy policjanci dotarli na miejsce, przy leżącej na ziemi kobiecie byli jej bliscy. Funkcjonariusze przejęli akcję ratunkową, aż do przyjazdu karetki pogotowia - mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Sytuacja była dynamiczna, stan kobiety pogarszał się z sekundy na sekundę. Z uwagi na ten fakt, funkcjonariusze założyli opaskę uciskową, dzięki której skutecznie udało się zatamować krwotok z rany nadgarstka. Do momentu przyjazdu służb medycznych policjanci monitorowali stan pokrzywdzonej.

Mieszkanka Władysławowa trafiła do szpitala, gdzie otrzymała fachową pomoc medyczną, a jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

- Dzięki determinacji i szybkiemu działaniu policjantów z Komisariatu Policji we Władysławowie nie doszło do tragedii - dodaje asp. Łukasz Brzeziński. - Mundurowi po raz kolejny udowodnili, że życie ludzkie ma największą wartość. Mł.asp. Mateusz Owczarczyk oraz sierż.szt. Sebastian Szynszecki wykazali się profesjonalizmem i rzetelnością. Kiedy w grę wchodzi walka o ludzkie życie, liczy się spokój, opanowanie i właściwe podejście.

Gdzie szukać pomocy, będąc w kryzysie?

Osoba, która przechodzi trudne chwile, znajduje się w stanie kryzysu psychicznego, potrzebuje wsparcia. Nie tylko osób najbliższych, ale również specjalistów. Jeżeli potrzebujesz takiej pomocy lub wiesz o osobie, której jest ona potrzebna, zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.

Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: www.stopdepresji.pl/antydepresyjny-telefon-zaufania/

Masz myśli samobójcze? Tu uzyskasz pomoc

Jeśli masz silne myśli samobójcze, zgłoś się do izby przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego. Otrzymasz pomoc lekarską tego samego dnia.

Masz kryzys? Zadzwoń do Centrum Wsparcia na bezpłatny numer: 800 70 2222, lub porozmawiaj na czacie - www.liniawsparcia.pl.

Możesz też uzyskać pomoc dzwoniąc na bezpłatny kryzysowy:

  • Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie od godz. 14.00 - do 22.00) .
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od godz. 12.00 do 2.00).
  • Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie www.pokonackryzys.pl.
  • W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.
Uratowali życie mieszkance Władysławowa: policjanci szybko zjawili się tam, gdzie potrzebna była pomoc
KPP w Pucku

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Śledztwo ws. Iwony Wieczorek. O czym wiedziały dziewczyny ukrywane przez księdza?

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki