reklama

Uniwersytet Dzieci w Gdańsku. Od przyszłego roku przy UG zostaną otwarte dwa kierunki "studiów" dla najmłodszych

Sandra JanikowskaZaktualizowano 
UNIWERSYTET DZIECI W GDAŃSKU. 24 października br. odbyło się pierwsze Śniadanie Przyjaciół Uniwersytetu Dzieci, poczas którego dyskutowano o usprawnieniu kształcenia w polskich jednostkach szkolnych. Z dostępnych informacji wynika również, że w przyszłym roku akademickim przy Uniwersytecie Gdańskim wystartują dwa kierunki "studiów" dla dzieci. Jakie zajęcia przewidziano dla najmłodszych? Źródło: Facebook Uniwersytet Dzieci
Uniwersytet dla dzieci w Gdańsku! 24 października br. odbyło się pierwsze Śniadanie Przyjaciół Uniwersytetu Dzieci, podczas którego dyskutowano o usprawnieniu kształcenia w polskich jednostkach szkolnych. Z dostępnych informacji wynika również, że w przyszłym roku akademickim przy Uniwersytecie Gdańskim wystartują dwa kierunki "studiów" dla dzieci. Jakie zajęcia przewidziano dla najmłodszych?

Od 2007 roku Fundacja Uniwersytet Dzieci stoi na czele dziecięcej ciekawości świata i rozpowszechnia nowoczesne metody edukacji, zdecydowanie wykraczając poza obręb tradycyjnego nauczania. Organizacja ta działa aktywnie w dwóch obszarach, tj.: organizuje sobotnie zajęcia z naukowcami, a także popularyzuje autorskie scenariusze lekcji w szkołach.

Czytaj także

Uniwersytet Dzieci w Gdańsku. Dwa kierunki "studiów" dla najmłodszych

Ten drugi jest już znany trójmiejskim uczniom, którzy mieli okazję zapoznać się z darmowymi scenariuszami zajęć, z których korzysta znaczna ilość lokalnych placówek. W 2020 roku zawita do nas także pierwsza opcja. We współpracy z Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytet Dzieci uruchomi w Gdańsku dwa kierunki "studiów" dla dzieci, będą to: odkrywanie (dla dzieci w wieku 6-7 lat) oraz inspiracje (dzieci 8-9 lat).

Takie zajęcia Uniwersytet Dzieci organizuje już w kilku dużych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Krakowie, Warszawie, Olsztynie, Poznaniu czy we Wrocławiu. Wykłady te odbywają się z reguły na uczelniach wyższych i prowadzone są przez naukowców, artystów i specjalistów z różnych dziedzin. Każde miasto posiada swój program, który zaopatrzony jest w solidny fundament lokalny, co oznacza, że w projekcie biorą udział miejscowi uczeni i artyści.

Uniwersytet Dzieci w Gdańsku. Śniadanie Przyjaciół Uniwersytetu Dzieci na UG

Z tego przedsięwzięcia wziął się pomysł zorganizowania spotkań śniadaniowych, których głównym celem byłoby połączenie środowisk i stworzenie przestrzeni do rozmowy o potrzebach współczesnej edukacji.

Pierwsze gdańskie Śniadanie Przyjaciół Uniwersytetu Dzieci miało miejsce 24 października w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego. Po prezentacji celów fundacji, do każdego ze stolików dołączył tzw. moderator, który sprawował pieczę nad prowadzoną dyskusją. Ze względu na różnorodność branżową i specjalistyczną osób zasiadających przy jednym stoliku, niejednokrotnie dochodzono do cennych i jakże trafnych wniosków dotyczących współczesnej edukacji i kompetencji wymaganych w dzisiejszych czasach.

Wszystkich zainteresowanych projektem zapraszamy do zajrzenia na oficjalną stronę Uniwersytetu Dzieci.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe przedszkole na terenie kampusu Oliwa. Powstaje placówka dla dzieci pracowników, doktorantów i studentów UG

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Materiał oryginalny: Uniwersytet Dzieci w Gdańsku. Od przyszłego roku przy UG zostaną otwarte dwa kierunki "studiów" dla najmłodszych - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie