Uniwersytet bez świadectwa matury

  Uniwersytet bez świadectwa matury

  Jacek Legawski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Już tylko kilka dni zostało do inauguracji zajęć na Uniwersytecie... Trzeciego Wieku, działającym przy Starogardzkim Centrum Kultury. Warto "włączyć więc trzeci bieg". Są jeszcze wolne miejsca na bardzo różnorodne zajęcia i można się spokojnie zapisać, nawet gdy się mieszka w Pinczynie czy Tczewie, albo i w Nowym Jorku.
  - Miejsce zamieszkania nie ma dla nas znaczenia - mówi Janusz Stankowiak, dyrektor SCK. - Nie żądamy też świadectw ukończenia jakiejkolwiek szkoły, nawet gastronomicznej.

  Liczą się wyłącznie chęci, do dowodu osobistego również nikt nie zagląda. W poprzednim roku akademickim z tych zajęć skorzystało 170 osób. W tym powinno być jeszcze więcej, bowiem oferta została wzbogacona o zajęcia z filozofii z etyką, stworzono też pracownię geograficzną.
  Oczywiście, w ofercie są lektoraty językowe, szeroko rozumiane zajęcia kulturalne, komputerowe, turystyczno-krajoznawcze, a nawet gimnastyka prozdrowotna. Studenci mają mieć też wykłady z historii sztuki. Zajęcia będą się odbywać raz lub dwa razy w tygodniu.

  Niestety, nowi studenci zapłacą "słono" za naukę. Opłata semestralna za udział w jednych zajęciach wynosi 60 złotych, czyli 10 złotych miesięcznie. Ci, którzy już są na trzecim roku, zapłacą tylko 50 procent czesnego. Można wydać znacznie więcej, organizator nie ogranicza liczby zajęć dla studentów.

  - Patronat nad naszym uniwersytetem objęła Pomorska Wyższa Szkoła Polityki Społecznej i Gospodarczej w Starogardzie Gdańskim - dodaje dyrektor SCK. - Nie tylko będziemy mogli korzystać z doskonałej kadry, ale i z bazy dydaktycznej. Część wykładów zaplanowaliśmy w auli wyższej uczelni.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo