reklama

Unilever Polska inwestuje w Baninie prawie 150 mln złotych. Dostanie wsparcie od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Mateusz TkarskiZaktualizowano 
Przedstawiciel Unilever odebrał decyzję o wsparciu z rąk prezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Przedstawiciel Unilever odebrał decyzję o wsparciu z rąk prezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mat. prasowe
Pomorski oddział Unilever Polska dołączył do Polskiej Strefy Inwestycji. W zakładzie w Baninie, w którym produkuje lody, zainwestuje prawie 150 mln zł. Inwestycja otrzymała decyzję o wsparciu od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pomorski oddział Unilever Polska dołączył do Polskiej Strefy Inwestycji. W zakładzie w Baninie, w którym produkuje lody, zainwestuje prawie 150 mln zł. Inwestycja otrzymała decyzję o wsparciu od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Unilever to jeden z największych koncernów dóbr szybkozbywalnych na świecie. Działa w ponad 100 krajach. Jego Oddział Lodów i Produktów Mrożonych Polska SA w Baninie otrzymał decyzję o wsparciu inwestycji i pomocy publicznej na nowych zasadach obowiązujących od ubiegłego roku.

Unilever zainwestuje w Abninie w rozbudowę i modernizację elementów konstrukcyjnych zakładu, a także wyposażenie go w zaawansowane technologicznie linie produkcyjne. Realizacja inwestycji pozwoli spółce zwiększyć produkcję o ok. 142 tys. hektolitrów lodów rocznie. Inwestycja przyczyni się także do stworzenia 17 nowych miejsc pracy. Przewidywany termin jej zakończenia to koniec 2022 r.

- Tak duża inwestycja polegająca na wdrażaniu najbardziej zaawansowanych technologii, która wnosi wartość dodaną i przyczynia się do rozwoju regionu, jest dla nas szczególnie ważna. Jak widać nowa ustawa o wspieraniu inwestycji stwarza impulsy inwestycyjne do lokowania inwestycji w Polsce przez globalnych graczy i zwiększa popyt na lokalne surowce produkcyjne co wpływa także na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw – podkreśla Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Ranking TOP 100 największych firm na Pomorzu:

TOP 100 największych firm na Pomorzu. Sto najlepszych firm p...

Na polskim rynku lodów Unilever Polska jest liderem pod względem wartości sprzedaży – z udziałem na poziomie prawie 27 procent. Oddział Lodów i Produktów Mrożonych Polska SA w Baninie jest jedynym zakładem spółki w Polsce produkującym lody średniej wielkości na obszar całego kraju. W 2018 r. lody produkowane przez zakład w ok. 50 proc. zasiliły polski rynek produktów lodowych. Wśród nich znajdują się m.in. lody Big Milk, Magnum i Nogger.

Od początku funkcjonowania nowej ustawy o wspieraniu inwestycji, czyli od września ubiegłego roku, PSSE wydała decyzję o wsparciu inwestycji 15 przedsiębiorstwom, z czego połowa to firmy średnie, małe i mikro. Łącznie zadeklarowały nakłady inwestycyjne na poziomie 519 mln zł i utworzenie prawie 200 nowych miejsc pracy.

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie