Chcesz rozwinąć swoją firmę? Potrzebujesz zabezpieczenia kredytu? Skorzystaj z poręczenia z „Pomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+”. Możesz liczyć nawet na milion złotych! Do tego atrakcyjne warunki oraz jasne i proste zasady udzielenia poręczenia. Przeczytaj, jak je otrzymać.

Czym są poręczenia oferowane z „Pomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+” i dlaczego warto z nich skorzystać?

Poręczenie jest bardzo wygodną formą zabezpieczenia kredytu bankowego, zwłaszcza, gdy firma nie posiada dużego majątku czy kapitału. Oferowane poręczenia stanowią dopełnienie oferty dotacji i pożyczek Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Mają one ułatwić mikro i małym firmom otrzymanie komercyjnych kredytów lub pożyczek, a także zawarcie transakcji leasingowej. Oferta ta otwiera nowe możliwości tym przedsiębiorstwom, które ze względu na brak historii kredytowej lub brak odpowiednich zabezpieczeń prawnych, nie otrzymałyby finansowania.

Przedsiębiorco! Na jakie wsparcie możesz liczyć?

Jeśli prowadzisz mikro lub małą firmę na Pomorzu i chcesz rozwijać swój biznes, ale nie posiadasz odpowiednich zabezpieczeń kredytu, warto zdecydować się na poręczenie z „Pomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+”. Jego wartość to nawet 1 mln zł na okres do 7 lat (maksymalnie 80% kwoty kredytu).

Dzięki temu zabezpieczeniu zwiększysz swoje szanse na uzyskanie kredytu lub leasingu lub otrzymasz lepsze warunki kredytowania, a w rezultacie poprawisz potencjał konkurencyjny firmy, zwiększysz jej produktywność oraz zdolność do rozszerzania działalności o nowe produkty lub usługi. Kredyt objęty poręczeniem pozwoli wdrożyć nowe rozwiązania w Twojej firmie, unowocześnić jej wyposażenie oraz zmodernizować środki produkcji. Możesz też zaadaptować pomieszczenia wykorzystywane w działalności oraz wyposażyć nowe lub doposażyć istniejące stanowiska pracy.

Jasne i proste zasady

Poręczenie kredytu lub leasingu otrzymasz na prostych i przyjaznych zasadach – wystarczy, że zgłosisz się bezpośrednio do wybranych przez Bank Gospodarstwa Krajowego profesjonalnych instytucji, które przeprowadzą Cię przez cały proces. Obecnie poręczeń w województwie pomorskim udzielają Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. (www.prfpk.pl, tel.: (58) 320 34 05) oraz POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A. (www.polfund.com.pl, tel.: (91) 424 31 30).

Więcej informacji na temat oferty poręczeń oraz projektu „Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+” znajdziesz na: rpo.bgk.pl

Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego realizujący projekt „Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Przyznanie poręczenia uzależnione jest od analizy ryzyka przedsiębiorcy. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.