Ulica Piwna znowu dla aut

  Ulica Piwna znowu dla aut

  A piesi się gubią

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  80-metrowy odcinek ulicy Piwnej ponownie otwarto dla pojazdów mechanicznych i... zrobiło się zamieszanie. Przez dwa i pół miesiąca, gdy pełnił funkcję deptaka, piesi zdążyli się przyzwyczaić do swobodnego chodzenia jezdnią i ani myślą ustępować pierwszeństwa samochodom.
  Kierowcy więc trąbią, hamują, złorzeczą, a przechodnie bez pośpiechu przemierzają ulicę. Magdalena Michałowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, uspokaja jednak, że ponowne otwarcie Piwnej dla samochodów nie doprowadziło do tej pory do wypadku.

  Od 1 lipca do 15 września, od godz. 9 rano do 1 w nocy, Piwna na odcinku od Tkackiej do Koziej była zamknięta dla aut. Mimo to kierowcy wjeżdżali na deptak, niszcząc kwietniki, które powinny ich zatrzymać. Większość przechodniów decydowała się więc na korzystanie z chodnika, aby nie narazić się na potrącenie przez samochód.

  Teraz, paradoksalnie, otwarcie ulicy Piwnej doprowadziło do wyjścia pieszych na jezdnię. Aby zakończyć zamieszanie, prezydent Gdańska zdecydował, że od wiosny 2009 Piwna na stałe zostanie zamknięta dla ruchu kołowego.

  Jak informuje Antoni Szczyt, wicedyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, na ulicy zostanie zainstalowane urządzenie blokujące. Otwierane będzie jedynie dla pojazdów służb medycznych.

  Co w takim razie z przejazdem wąską ulicą Kozią, która w razie zamknięcia Piwnej prawdopodobnie będzie musiała pełnić funkcję ulicy dwukierunkowej? - Mamy dwie koncepcje rozwiązania problemu - mówi Antoni Szczyt.

  - Jedna to wykorzystanie ulicy Koziej jako dwukierunkowej. Drugie rozwiązanie musi pozostać tajemnicą, znajduje się w fazie projektu.

  Wątpliwości nie kryją także niektórzy lokatorzy, dla których stały deptak na Piwnej może oznaczać utrudniony dojazd do mieszkań. - Dojazd jest, a mieszkańcy Piwnej cieszą się, że będzie mniej hałasu, spalin i świat stanie się bardziej przyjazny - zapewnia dyrektor Szczyt.


  FOTO: Od wiosny na Piwnej rządzić będą tylko przechodnie

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo