UKS PCM Kościerzyna - trzecie zwycięstwo [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Piłkarki ręczne UKS PCM Kościerzyna wygrały z KPR Jelenia Góra. Było to trzecie zwycięstwo.

Początek spotkania w Kościerzynie był wyrównany i po 10 min. gry na tablicy było 4:4. Od tego momentu gospodynie wyraźnie przyspieszyły i w efekcie doprowadziły do stanu 8:5. Przyjezdne kilka minut później zniwelowały różnicę do jednej bramki, ale dwie szybkie akcje Karoliny Mokrzki oraz Doroty Jakubowskiej doprowadziły do tego, że było 13:10 dla kościerzynianek.

Na siedem minut przed końcem pierwszej odsłony UKS prowadził już czterema trafieniami, jednak ekipa z Jeleniej Góry nie dawała za wygraną i nie pozwalała na wypracowanie zbyt dużej przewagi zespołowi z Kaszub. Ostatnie minuty pierwszej części to popis Martyny Borysławskiej, która zaliczyła trzy trafienia z rzędu i w rezultacie pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem gospodyń 17:13. W drugiej polowie przez kilka minut żadna ze stron nie potrafiła zaliczyć celnego trafienia. W 38 minucie gospodynie wreszcie zaczęły być skuteczne i doprowadziły do stanu 19:13. Od tego momentu zespół z J. Góry postawił na indywidualne krycie i zniwelował przewagę do jednej bramki. W tej sytuacji stało się bardzo nerwowo. Dzięki celnym rzutom Mokrzki i Górnej, UKS wyszedł na prowadzenie 25:22.

Przyjezdne nie ustępowały i również odpowiadały bramkami. Na dwie minuty przed końcem meczu zrobiło się 27:25 dla UKS-u. Ponadto piłkarki KPR wyprowadziły kontratak, po którym Dominika Brzezińska wprawdzie wybroniła swój zespół od utraty bramki, jednak dobitka była skuteczna i przewaga miejscowych stopniała do jednego trafienia. Na szczęście w ostatniej minucie K. Mokrzka zdobyła bramkę z karnego i ustaliła wynik meczu na 28:26.

UKS PCM: Brzezińska - Mokrzka 6, Borysławska 6, Górna 5, Jakubowska 3, Białek 2, Żukowska 2, Belter 2, Wasak 1, Wójcik 1 oraz Ziółkowska, Sus.