UKS nie wykorzystał szansy [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Szczypiornistki kościerskiego UKS mogły zapewnić sobie utrzymanie w Superlidze w meczu z Kobierzycami. Niestety, tej szansy nie wykorzystały.

Zespół z Kościerzyny na kolejkę przed końcem rozgrywek mógł sobie zapewnić utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek kobiecej piłki ręcznej. Kościerzynianki nie wykorzystały atutu własnego boiska i ostatecznie przegrały starcie z KPR Gminy Kobierzyce.

Początek spotkania rozgrywanego w kościerskiej Sokolni był obiecujący. Od pierwszego gwizdka miejscowe prowadziły różnicą 2-3 bramek. Taka sytuacja utrzymywała się do 20 minucie. Warto wspomnieć, że w tej części gry, znakomicie w bramce gospodyń spisywała się Iwona Łoś. Na 10 minut przed syreną kończącą pierwszą odsłonę, przyjezdne zaczęły sukcesywnie niwelować straty. W 24 minucie doprowadziły do remisu, by ostatecznie na przerwę schodzić z 3-bramkową przewagą.

Drugą połowę, podobnie, jak pierwszą, dobrze zaczęły miejscowe. Szybko rzuciły dwie bramki, ale później ich gra kompletnie się posypała. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego raziły nieskutecznością, popełniały błędy własne, a także traciły piłki, co w kontrach wykorzystywały piłkarki z Kobierzyc. Losy meczu rozstrzygnęły się między 45 a 50 minutą, kiedy drużyna z Kobierzyc odskoczyła na 10 bramek. W tym momencie było wiadomo, że kościerzynianki tego spotkania nie wygrają. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem KPR Gminy Kobierzyce, który jako beniaminek w Superlidze, zapewnił sobie grę w przyszłym sezonie.