UKS Manta w finale Pucharu Polski

sura
W sobotę i niedzielę odbył się Finał Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach, organizowany przez Klub Sportowy Nautilus w Jastrzębiu Zdroju.

Podczas Rundy Finałowej największy sukces z naszych zawodników odniósł Marcin Łukowicz, który zdobył 3 medale: złoty na dystansie 100BF (dwie płetwy), srebrny na dystansie 200 PP (jedna płetwa) oraz brąz na dystansie 100 PW (pod wodą z butlą), w czwartej konkurencji 50 PP uplasował się tuż za podium, osiągając 4 czas w swojej kategorii wiekowej.

Ponadto podczas zawodów bardzo dobre wyniki osiągnęły: Magdalena Majewska 5 czas na 100BF oraz Julia Greń 5 czas na 25 PW.

17 osobowa reprezentacja w trakcie zawodów finałowych znacząco poprawiła swoje rekordy życiowe i klubowe co jest efektem wprowadzenia nowego systemu treningowego przez trenerów Tomasza Kubickiego i Mateusza Kąkola.

Najwyżej w generalnej klasyfikacji w Polsce za rok 2015 uplasowali się następujący zawodnicy: