18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

UG: Wybrać odpowiednią drogę

Anna Kolęda
Panel dyskusyjny: Czy Trójmiasto jest dobrym miejscem na biznes?
Panel dyskusyjny: Czy Trójmiasto jest dobrym miejscem na biznes? Szymon Brzóska
Przez cztery dni na czterech wydziałach UG studenci mieli możliwość uczestniczenia w projekcie Drogowskazy Kariery, organizowanym przez NZS UG.

Drogowskazy Kariery powstały po to, by pomóc studentom wybrać odpowiednią drogę wśród wielu możliwości, jakie oferują studia. By jak najpełniej je wykorzystać i jak najwcześniej zacząć torować sobie ścieżkę kariery.

Organizatorzy już po raz trzeci podjęli próbę jak najobszerniejszej prezentacji przykładowych ścieżek kariery, potencjalnych przyszłych pracodawców oraz przeglądu umiejętności, jakich mogą oni oczekiwać od kandydatów do pracy.
Projekt skupiał się na warsztatach problemowych dotyczących m.in. autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej czy asertywności.

O plusach i minusach Drogowskazów opowiadają uczestnicy warsztatów.
- Kończę już studia i mam doświadczenie w pracy, więc w warsztatach szukałem czegoś, co pozwoli mi połączyć moje doświadczenie z okiem eksperta - mówi Marek, student WZiE PG. - Tematem dzisiejszych warsztatów jest skuteczna współpraca z ludźmi, sposoby docierania do nich. Wczorajsze dotyczyły autopre-zentacji. Dowiedziałem się na nich wielu nowych rzeczy związanych z tzw. kompetencjami miękkimi, więc oceniam je jako przydatne i ciekawe. Warto było się na nich pojawić z dwóch powodów: po pierwsze - profesjonalne warsztaty tego typu są z reguły strasznie drogie, a po drugie - obecnie większość bezpłatnych szkoleń jest nakierowana na otwieranie własnych firm, a brakuje takich, które dotyczą umiejętności międzyludzkich. Jedynym minusem jest zbyt mała liczba miejsc. Wielu moich znajomych chciało skorzystać z warsztatów, ale według list w internecie wszystkie miejsca były już zajęte. Dzisiaj jednak z zaplanowanych dwudziestu paru osób przyszło około piętnastu, więc kilka miejsc się zmarnowało.

- Co do samych warsztatów, dla mnie bajka - zachwyca się Paulina, studentka psychologii na WNS UG. Uwielbiam zajęcia interaktywne. Podoba mi się to, że projekt składa się głównie z warsztatów i paneli dyskusyjnych, a konferencje są tylko dodatkiem. Z reguły jest odwrotnie. Konwencja przyjęta w Drogowskazach odpowiada mi dużo bardziej. Moim zdaniem projekt był trochę za mało rozreklamowany, przynajmniej na moim wydziale. Brakowało mi też dokładniejszych opisów szkoleń - zarówno wczoraj, jak i dziś było fajnie, jednak tematyka jest bardzo podobna, więc gdybym wiedziała o tym wcześniej, pewnie wybrałabym tylko jedno z nich. Bardzo dużym plusem jest to, że na końcu otrzymuje się certyfikat ukończenia warsztatu, co można sobie później wpisać do CV.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki