UEFA zmienia o nas zdanie

  UEFA zmienia o nas zdanie

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ryzyko niedotrzymania terminów związane z protestami przy przetargach i gwarancje finansowe na budowę stadionów - to najważniejsze sprawy, na które zwraca uwagę UEFA w kontekście przygotowań Polski do Euro 2012. Powstał wstępny raport po ubiegłotygodniowej wizycie delegatów UEFA w Warszawie.
  Raport jest życzliwy. Dotarliśmy do e-maila, w którym Rafał Kapler, wiceprezes spółki PL 2012 (odpowiedzialnej za przygotowania do Euro) podsumowuje uwagi UEFA.

  - Reprezentanci UEFA zgodnie podkreślili, że pracowali przy wielu projektach organizacji mistrzostw, ale tak profesjonalnego sposobu zarządzania nie mieli jeszcze okazji zaobserwować - pisze Kapler.

  Raport zawiera zarówno uwagi ogólne (UEFA zwraca też uwagę m.in. na kwestię liczby miejsc dla niepełnosprawnych - sugeruje zwiększenie ich do stu - oraz czasu ewakuacji kibiców ze stadionu), a także podaje zastrzeżenia do poszczególnych miast.

  Gdańsk wespół z Chorzowem wypadają w raporcie najlepiej. W przypadku Gdańska UEFA sugeruje jedynie m.in. zwiększenie liczby miejsc dla niepełnosprawnych oraz prosi o uściślenie danych dotyczących np. liczby toalet czy punktów gastronomicznych.

  - Mam wrażenie, że jesteśmy liderem spośród wszystkich miast. A trzeba pamiętać, że nie modernizujemy obecnie istniejącego stadionu, lecz budujemy Baltic Arenę od podstaw - mówi Michał Kruszyński, rzecznik spółki Biuro Inwestycji Euro 2012 w Gdańsku.

  Od podstaw budowane będą też stadiony w Warszawie i Wrocławiu. Przebudowywane są obiekty w Chorzowie, Krakowie i Poznaniu.

  Na Letnicy kończy się porządkowanie terenu po ogródkach działkowych. - W ciągu dwóch tygodni prace powinny się zakończyć - informuje Kruszyński.

  Nieoficjalnie wiemy, że już ok. 15 września wojewoda pomorski Roman Zaborowski może wydać pozwolenie na budowę. Byłoby ono przygotowane w iście ekspresowym tempie - ok. 40 dni od złożenia wniosku (miało to miejsce 8 sierpnia). Ustawowo wojewoda ma na to 65 dni.

  Od Chorzowa, branego pod uwagę jako miasto rezerwowe, UEFA oczekuje uzupełnienia dokumentacji związanej ze zmianą planów rozbudowy Stadionu Śląskiego.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo