Udany rewanż gdynianek. Zadecyduje trzeci mecz

Marcin Lange
Piłkarki ręczne Łączpolu zrewanżowały się AZS Politechnice za porażkę w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off i pokonały koszalinianki na własnym parkiecie 28:20 (11:11).

O tym, który zespół awansuje do półfinału, zadecyduje trzeci mecz, który odbędzie się 30 marca w Koszalinie. Zwycięzca zmierzy się z obrońcą mistrzowskiego tytułu, SPR Asseco Lublin, który w dwóch meczach rozprawił się z Carlosem Astol Jelenia Góra.

Po wyrównanym początku, kiedy to po 9 minutach był remis 3:3, gdyniankom, po golach Aleksandrowicz i Andrzejewskiej, udało się wyjść na prowadzenie 8:5. Kolejne trzy trafienia, wszystkie po rzutach karnych (co ciekawe, w meczu przyjezdne siedmiokrotnie egzekwowały rzuty karne; gospodynie ani razu), na swoim koncie zapisały koszalinianki i doprowadziły do remisu po 8 w 25 minucie.

Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku po 11, a drugą połowę lepiej rozpoczęły gospodynie. Po dwóch bramkach Aleksandrowicz i jednej Stachowskiej było 14:11, jednak przyjezdne po raz kolejny szybko odrobiły straty. Decydujący dla losów spotkania okres miał miejsce pomiędzy 39 a 49 minutą.

Wtedy to, od stanu po 15 gdynianki rzuciły 7 goli tracąc tylko jedną i zrobiło się 22:16 dla Łączpolu.
Po tym ciosie przyjezdne nie zdołały się już podnieść, a grające na luzie gospodynie jeszcze powiększyły przewagę wygrywając ostatecznie różnicą ośmiu trafień.

Łączpol Gdynia - AZS Politechnika Koszalin 28:20 (11:11)
Łączpol: Szywierska, Jurkowska - Aleksandrowicz 7, Andrzejewska 4, Stachowska 4, Szwed 4, Kulwińska 4, Sulżycka 2, Koniuszaniec 2, Całużyńska 1, Musiał, Szott
AZS Politechnika: Łącz, Kwiecień - Szafulska 6, Chmiel 3, Dworaczyk 3, Jarzyna 3, Kobyłecka 2, Czekaj 1, Serwa 1, Skipor 1, Szostakowska, Goraj