Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku wygrali w kategorii U-12 "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" ZDJĘCIA

Szkoła Podstawowa nr 5 w Gdańsku (czerwone stroje) wygrała w kategorii U-12 w finale turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" Sylwia Dabrowa
Klasa sportowa Lechii Gdańsk, czyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku triumfowali na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie odbył się ogólnopolski finał turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Zwycięzcom gratulował Andrzej Duda, prezydent RP.

Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku 2022

Tytuł mistrzów oraz nagrodę główną, czyli spotkanie z piłkarzami reprezentacji i bilety na wrześniowy mecz Ligi Narodów Polska-Holandia, wywalczyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 18 Mamy Talenty Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie, kategoria U-10) i Szkoły Podstawowej nr 5 Gdańsk (woj. pomorskie, U-12), a także dziewczynki z UKKS Katowice (woj. śląskie, U-10) oraz Beniaminka Krosno (woj. podkarpackie, U-12). Oprócz gdańskiej "piątki" województwo pomorskie reprezentowały drużyny: Akademia Piłkarska Lotos Gdańsk (4. miejsce w kat. U-10 dziewczynek), AP Lotos Gdańsk (9. miejsce w kat. U-12 dziewczynek) i Szkoła Podstawowa w Przechlewie (9. miejsce w kat. U-10 chłopców).

Młodych piłkarzy i piłkarki zagrzewał do gry doping kibiców. Wśród nich nie zabrakło także wyjątkowych osobistości na czele z Andrzejem Dudą, prezydentem RP oraz Cezarym Kuleszą, prezesem PZPN-u.

Finał na PGE Narodowym w Warszawie był zwieńczeniem trzydniowych rozgrywek w ramach ogólnopolskiego etapu 22. edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Zanim jednak rywalizacja przeniosła się na największy piłkarski stadion w Polsce, mistrzowie i mistrzynie województw przez dwa dni grali ze sobą na obiektach warszawskiego Hutnika. Rozgrywkom na stadionie Hutnika towarzyszyło również wiele atrakcji, w tym m.in. możliwość wspólnego kibicowania polskiej kadrze w rywalizacji z reprezentacją Anglii, w meczu finałowym Amp Futbol Cup 2022, który został rozegrany 12 czerwca i zakończył się okazałym zwycięstwem biało-czerwonych (4:0).