Uczelnie już rekrutują

  Uczelnie już rekrutują

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Szkoły wyższe rozpoczęły nabór na rok akademicki 2008/09.
  Warto zaglądać na uczelniane strony internetowe, aby nie przegapić terminów składania formularzy rekrutacyjnych na wybrany kierunek.

  Przykładowo kandydaci na architekturę i urbanistykę na Politechnice Gdańskiej, aby dostarczyć formularz na uczelnię, mają czas tylko do 5 czerwca. Politechnika dysponuje ok. 8 tys. miejsc oraz nowym kierunkiem - informatyka i ekonometria oraz specjalnością inżynieria biomedyczna.

  - Zmieniły się trochę zasady przyjmowania na studia - mówi Magdalena Witkowska z Biura Rekrutacji PG. - Oprócz języka obcego, pod uwagę brany będzie też język polski.

  15 tys. miejsc przygotował na studiach dziennych i niestacjonarnych Uniwersytet Gdański. W ofercie tej uczelni pojawiło się łącznie 14 nowych specjalności oraz kierunków. Dziennie studiować będzie można m.in. pracę socjalną, amerykanistykę, geologię, rosjoznawstwo, gospodarkę przestrzenną czy międzynarodowe stosunki gospodarcze.

  Do 16 czerwca dokumenty przyjmuje Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie wprowadzono podział na studia I i II stopnia, ale uszczuplono ofertę studiów niestacjonarnych.

  Akademia Medyczna w Gdańsku czeka na formularze do 27 czerwca. Na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku do 10 czerwca trwa rejestracja elektroniczna na studia stacjonarne. W Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie od października można studiować oceanotechnikę oraz automatykę i robotykę, zgłoszenia na studia cywilne przyjmowane są od wczoraj. Podobnie w Akademii Morskiej. Terminy, jak w przypadku innych uczelni, zależą tu od kierunku studiów. Gdańska Akademia Muzyczna na zgłoszenia czeka do 13 czerwca.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo