Uczelnie czekają na studentów

  Uczelnie czekają na studentów

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jeszcze tylko dzisiaj osoby, chcące studiować na Politechnice Gdańskiej, mogą składać dokumenty na kierunki, na których pozostały wolne miejsca.
  Uczelnia zwiększyła limity przyjęć, o czym już pisaliśmy. Listy zostaną ogłoszone 4 sierpnia, a w przypadku, gdy okaże się, że limity nie zostały wyczerpane - kolejna rekrutacja odbędzie się we wrześniu.

  Do 19 września dokumenty mogą składać kandydaci na Akademię Morską i Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni.

  - Część potencjalnych studentów wycofała swoje podania, a inni je składają, więc sytuacja zmienia się z dnia na dzień - podkreśla kmdr rez. Jerzy Chłopecki, rzecznik AMW.

  W Akademii Morskiej miejsca są na Wydziale Mechanicznym, Elektrycznym i Nawigacyjnym, ale tylko na specjalności eksploatacja portów i floty.

  We wrześniu dodatkową rekrutację na kilka kierunków rozpocznie też Uniwersytet Gdański.
  Niewiele miejsc i już tylko na studiach niestacjonarnych pozostało na gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Rekrutacja odbędzie się w dniach 1-7 września.

  - Przyjmowani są tylko kandydaci, którzy między innymi mają co najmniej drugą klasę sportową w dyscyplinie prowadzonej przez uczelnię i pozytywnie przejdą test sprawności fizycznej - zaznacza Danuta Rosińska, kierownik Działu Kształcenia AWFiS w Gdańsku. - Osoby, które nie dostały się na dzienną fizjoterapię, mogą spróbować na tym samym kierunku, ale w trybie zaocznym.
  Na kandydatów na studia czeka też Akademia Pomorska w Słupsku.

  Dodatkowej rekrutacji nie przewidziały gdańskie Akademia Medyczna oraz Akademia Sztuk Pięknych.

  Wolne miejsca na pomorskich uczelniach


  Politechnika Gdańska - studia stacjonarne I stopnia

  Elektrotechnika WEiA (62 wolne miejsca), energetyka WOiO (47), energetyka WMECH (12), fizyka techniczna - informatyka stosowana WFTiMS (51), fizyka techniczna - fizyka środowiska WFTiMS (26), fizyka techniczna - fizyka stosowana WFTiMS (23), fizyka techniczna - fizyka i technika konwersji energii WFTiMS (16), fizyka techniczna - nanotechnologia WFTiMS (31), inżynieria materiałowa WMECH (23), matematyka WFTiMS (30), mechanika i budowa maszyn WMECH (16), oceanotechnika - specjalności okrętowe WOiO (96), oceanotechnika - zarządzanie i marketing w gospodarce morskiej WOiO (13), ochrona środowiska w języku angielskim WCh (27).
  Dokumenty przyjmowane są do 1 sierpnia, przyjmowane są tylko oryginały dokumentów

  Uniwersytet Gdański (rekrutacja odbywa się w różnych terminach)


  fizyka I i II stopień (stacjonarne), rekrutacja 1 - 14 września finanse i rachunkowość II stopień (stacjonarne), 8 - 17 września, 19 września - egzamin
  informatyka i ekonometria II stopień (stacjonarne), 8 - 17 września, 19 września - egzamin
  zarządzanie II stopień (stacjonarne), 8 - 17 września, 19 września - egzamin
  informatyka II stopień (stacjonarne), 8 - 19 września, 22 września - rozmowa kwalifikacyjna
  matematyka II stopień (stacjonarne), 8 - 19 września

  Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni (rekrutacja do 19.09.)

  Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego
  nawigacja - stacjonarne I stopnia (12 wolnych miejsc), niestacjonarne I (31) i II stopnia (21), informatyka - stacjonarne I stopnia (4), niestacjonarne I stopnia (6), oceanotechnika - stacjonarne I stopnia (10), niestacjonarne I stopnia (22)

  Wydział Mechaniczno-Elektryczny
  mechanika i budowa maszyn stacjonarne I stopnia (17), niestacjonarne I (12) i II stopnia (28), automatyka i robotyka - stacjonarne I stopnia (30), niestacjonarne I stopnia (47)

  Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich
  bezpieczeństwo narodowe - stacjonarne II stopnia w Gdyni (15), niestacjonarne I stopnia w Ustce (6)

  Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych
  stosunki międzynarodowe - stacjonarne I stopnia (16), stacjonarne II stopnia (6), niestacjonarne I stopnia wieczorowe (46), niestacjonarne I stopnia (30), pedagogika - stacjonarne I stopnia (24), niestacjonarne I stopnia (46).

  Akademia Pomorska, studia stacjonarne I stopnia (dokumenty przyjmowane do 12.09.)

  filologia polska - 2 specjalności, historia - 3 specjalności, filologia - 4 specjalności, biologia - 3 specjalności, geografia - 3 specjalności, matematyka - 1 specjalność, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne (test sprawnościowy 18 września), filozofia - 2 specjalności, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - 1 specjalność. Uczelnia dysponuje też wolnymi miejscami na studiach stacjonarnych II stopnia na kierunku filologia polska oraz na studia niestacjonarne - m.in. filologia polska, historia, bezpieczeństwo narodowe, biologia, geografia, matematyka, filologie, ratownictwo medyczne, pedagogika.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo