Uczcijmy wieszcza

  Uczcijmy wieszcza

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów" ogłasza konkurs na spektakl nawiązujący do twórczości Adama Mickiewicza. To już druga impreza towarzysząca "V Spotkaniom Teatralnym w Rocznicę Śmierci Wieszcza".
  Jej celem jest upamiętnienie rocznicy śmierci poety oraz upowszechnianie jego twórczości. To także podtrzymanie tradycji ruchu teatrów szkolnych i promocja kreatywnego podejścia do dzieł wieszcza.

  Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować przedstawienie związane z tekstami Mickiewicza w dowolnej konwencji teatralnej (może to być teatr słowa, tańca, pantomimy, ruchu, a nawet kabaret) w twórczy, autorski sposób.

  Do konkursu może przystąpić młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym ucząca się na terenie województwa pomorskiego. Mogą zgłaszać się zarówno zespoły, jak i pojedyncze osoby. Przedstawienie teatralne musi odwoływać się do twórczości Mickiewicza - może to być adaptacja, któregoś z jego dzieł, ale również spektakle nawiązujące do wątków, cytatów lub cech twórczości mickiewiczowskiej.

  Maksymalny czas trwania spektaklu powinien wynosić 20 minut.
  Przedstawienia będą oceniać aktorzy trójmiejskich teatrów i teatrolodzy. Eliminacje do konkursu odbędą się w dniach 14-15 listopada 2008. Najlepsi wystąpią w "Wieczorze Laureatów", który odbędzie się 22 listopada 2008 roku.

  Ostateczny termin dostarczania kart zgłoszenia to 4 listopad 2008. Wypełnione zgłoszenie należy przesłać pocztą, faxem lub e-mailem na adres "Wyspy skarbów" (Gdańsk Sobieszewo, ul. Turystyczna 3). Tutaj też odbędą się prezentacje spektakli.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo