Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tyle kosztują działki pod inwestycje w Malborku razem z wizualizacjami. Oto top 5 najdroższych

Anna Szade
Anna Szade
Działki pod inwestycje w Malborku wystawione w serwisie OtoDom.pl przez ich obecnych właścicieli. Wybraliśmy pięć najdroższych. W TOP 5 sprzedawanych nieruchomości jest ta przy ul. Bema, gdzie w nietypowym budynku może zmieścić się nawet 36 mieszkań. Dostępne są wizualizacje przyszłego zagospodarowania. Sami zobaczcie.

Działki przeznaczone pod inwestycje wystawione na sprzedaż w Malborku mają od lat swoich prywatnych właścicieli. Część była kupiona od miasta, ale niektóre należały wcześniej do innych podmiotów.

Niektóre nieruchomości wystawione w serwisie OtoDom.pl są objęte miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Wówczas inwestorzy, wiadomo, nie mają wielkiego pola manewru, bo ograniczają ich zapisy dotyczące nie tylko docelowego przeznaczenia, ale i sposobu zabudowy terenu.

Działki inwestycyjne w Malborku. Dla większości są plany zagospodarowania

Podstawowy zarys i kierunki zagospodarowania miasta wyznacza studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Jest to dokument planistyczny obejmujący obszar całego Malborka. Istotą studium jest określenie polityki przestrzennej i lokalnych zasad zagospodarowania przestrzennego.

W Malborku obowiązuje studium przyjęty 28 marca 1996 r. Był on zmieniany w 2010 r. dla części dzielnicy Kałdowo, w 2015 r. - dla części miasta przy kanale Ulgi, w związku ze sporządzanym wówczas planem miejscowym, w 2017 r. - dla fragmentu dzielnicy Wielbark, na pow. ok. 0,84 ha. Miasto pracuje nad nowym studium. Ma pasować do obecnych uwarunkowań wynikających z obowiązujących przepisów prawa oraz rosnących wymagań środowiskowych wraz z niezbędną aktualizacją zadań służących realizacji ponadlokalnych celów publicznych i potrzeb rozwoju.

Bardziej szczegółowe zapisy zapewniające ład przestrzenny w mieście znajdują się w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Malbork ma 32 takie dokumenty, które obejmują blisko 70 proc. miejskiego terytorium. Ostatnia uchwała dotyczyła przyszłej zabudowy działek, na których przez całe lata funkcjonował Pemal. Zamiast terenów typowo przemysłowych ma tam powstać zupełnie nowy kwartał miasta.

W trakcie opracowywania jest jeszcze jeden plan miejscowy, a obejmujący głównie działki, które wykorzystują obecnie Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Zespół Szkół Technicznych. Mają umożliwić realizację przyszłych inwestycji oświatowych.

Jeśli nieruchomość, na której potencjalny inwestor chce coś wybudować, nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wówczas występuje o decyzję o warunkach zabudowy. W takich okolicznościach urzędnicy opisują, co jest dopuszczalne w danym miejscu. O „wuzetkę” może wystąpić każdy. Nie trzeba być właścicielem terenu, by móc wysondować, co można w danym miejscu zrealizować.

Inwestorzy sprzedają działki z gotowymi koncepcjami

Na platformie OtoDom.pl wystawione są działki, których obecni właściciele poczynili już pewne kroki, dzięki którym nie trzeba wielkiej wyobraźni, by zobaczyć, jaka zabudowa jest tam możliwa. Gotowe są wizualizacje.
Tak jest choćby z nieruchomością przy ul. Bema. Dla znajdującej się tam parceli, która została sprzedana przez Agencję Mienia Wojskowego, wydana została została decyzja WZ. Wynika z niej, że na dość wąskiej działce można postawić budynek, w którym znajdzie się 36 mieszkań.

Co jeszcze wystawione jest na sprzedaż na OtoDom.pl? Przedstawiamy TOP 5 najdroższych działek pod inwestycje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki