„Twoje Finanse”. Tablety dla autorów najciekawszych propozycji do naszego cyklu

Anna Nagel
Bogdan Kułakowski/Polskapresse
Jak co roku cyklowi "Twoje Finanse" towarzyszył konkurs dla czytelników i internautów. W tym roku do wygrania były atrakcyjne nagrody - pięć nowoczesnych tabletów o wartości około 2 tys. zł każdy.

Aby mieć szansę na nagrodę, należało odpowiedzieć na kilkanaście pytań oceniających nasze poradniki oraz zaproponować tematy, które powinniśmy poruszać w nich w kolejnych edycjach. Zebrane w ten sposób opinie i sugestie są dla nas szczególnie ważne, chcemy bowiem, aby nasz cykl edukacyjny był maksymalnie użyteczny dla czytelników, a kolejne jego edycje chcemy współtworzyć razem z nimi. Dlatego cieszymy się, że zarówno sam cykl, jak i konkurs cieszyły się tak dużym zainteresowaniem czytelników i internautów.

Wśród propozycji najczęściej pojawiała się tematyka oszczędzania, ze szczególnym uwzględnieniem sposobów na zapewnienie finansowego bezpieczeństwa na starość. To zainteresowanie, wynikające zapewne w dużej mierze ze zmian w systemie emerytalnym wprowadzonych w ubiegłym roku, to sygnał dla nas, że warto nadal zachęcać Polaków do oszczędzania i propagować dobre wzory związane z braniem odpowiedzialności za własną przyszłość finansową.

Wielu uczestników konkursu zgłaszało zainteresowanie wiedzą o samodzielnym inwestowaniu, także w bardziej ryzykowne instrumenty finansowe. Zainteresowanie wzbudziły także nowe zjawiska ze światu finansów, takie jak np. bitcoin, czy tematy niszowe, jak inwestycje w sztukę czy wino.

Zanotowaliśmy także wiele próśb, aby więcej miejsca poświęcić obowiązkom księgowym osób prowadzących działalność gospodarczą. Pojawiły się także sugestie, byśmy przygotowali poradniki dedykowane najmłodszym i dla seniorów.

Jak bumerang wraca także temat bezpieczeństwa transakcji płatniczych oraz praw konsumenckich i dochodzenia ich w konfliktach z instytucjami finansowymi.

W sumie otrzymaliśmy kilkaset odpowiedzi, z których jury konkursowe wybrało, nie bez trudu, pięć najciekawszych propozycji. Ich autorzy otrzymają nasze nagrody główne. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Ponadto do kilkunastu osób, których propozycje uznaliśmy za wyróżniające się, trafią nagrody pocieszenia - paczki z książkami i płytami.

Konkurs „Twoje Finanse”: Nagrodzone prace (kliknij!)

Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach i do śledzenia następnych edycji cyklu „Twoje Finanse”.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Czytaj wszystkie odcinki cyklu „Twoje Finanse” (kliknij!)

Pobierałeś zasiłki w czasie epidemii? To musisz wiedzieć

Wideo

Materiał oryginalny: „Twoje Finanse”. Tablety dla autorów najciekawszych propozycji do naszego cyklu - Polska Times

Dodaj ogłoszenie