Twardziele na motocyklach ścigali się w Kwidzynie

    Twardziele na motocyklach ścigali się w Kwidzynie

    Rafał Cybulski

    Dziennik Bałtycki

    Dziennik Bałtycki

    Przez dwa dni w Kwidzynie i okolicach słychać było ryk silników, gdzie rozegrywana była jedna z eliminacji MAXXIS FIM World Enduro Championship.
    Z tej okazji do Kwidzyna zjechało 120 najlepszych zawodników w rajdach enduro.
    Pierwszego dnia zawodów, w sobotę, zawodnicy mieli do pokonania cztery pętle po 60 km. Na każdej z nich usy-tuowane były trzy próby terenowe o różnej skali trudności: Enduro, Motocross i najtrudniejsza X-Tream. Dla wielu zawodników ich pokonanie stanowiło spory problem.

    W klasie E 1 (pojemność do 250 ccm) pierwszego dnia bezkonkurencyjny okazał się Hiszpan Ivan Cervantes (KTM), który wyprzedził Mikę Aholę (HM-Honda) z Finlandii i Marca Germaina (Yamaha) z Francji. W niedzielę triumfował Cervantes przed Aholą i Francuzem Simone Albergonim (Yamaha).

    W klasie E 2 (pojemność do 450 ccm) dublet zaliczył Juha Salminen (KTM) z Finlandii, który do tego wykręcił najlepsze czasy spośród wszystkich zawodników startujących w czterech klasach. Dwukrotnie drugi był Francuz Jonny Aubert (Yamaha), a trzecie miejsce zajmowali Włoch Alessandro Belometti (KTM) oraz Fin Simo Kirssi (BMW).

    W klasie E 3 (pojemność powyżej 450 ccm) triumfował Sebastien Guillaume (Husqvarna) z Francji, który wyprzedził Fina Samuli Aro (KTM) i Nowozelandczyka Stefana Merrimana (Aprilla). Natomiast następnego dnia najlepszy okazał się Fin Marko Tarkkala (KTM), za którym uplasowali się Francuz Christophe Nambotin (Gas-Gas) i Aro.

    Wreszcie w klasie E Junior zwyciężył Francuz Marc Bourgeois (Husqvarna), a potem Włoch Thomas Oldrati.

    Polacy wypadli słabo, żaden z nich nie zajął miejsca w pierwszej dziesiątce, a wielu w ogóle nie potrafiło dojechać do mety.

    Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 15 31 9 4 2 25-15
    2 Jagiellonia Białystok Live 15 28 8 4 3 26-18
    3 Legia Warszawa Live 15 26 7 5 3 25-18
    4 Wisła Kraków Live 15 25 7 4 4 28-19
    5 Piast Gliwice Live 15 25 7 4 4 21-18
    6 Korona Kielce Live 15 25 7 4 4 18-15
    7 Pogoń Szczecin Live 15 22 6 4 5 22-18
    8 Lech Poznań Live 15 21 6 3 6 21-21
    9 Arka Gdynia Live 15 20 5 5 5 21-17
    10 Wisła Płock Live 15 18 4 6 5 23-24
    11 Zagłębie Lubin Live 15 17 5 2 8 22-26
    12 Śląsk Wrocław Live 15 16 4 4 7 24-22
    13 Cracovia Live 15 14 3 5 7 11-18
    14 Górnik Zabrze Live 15 13 2 7 6 15-25
    15 Miedź Legnica Live 15 13 3 4 8 16-32
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 15 11 2 5 8 21-33

    Tabela PlusLigi

    Lp. Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
    1. Aluron Virtu Warta Zawiercie 0 0 0:0 0:0
    2. Asseco Resovia Rzeszów 0 0 0:0 0:0
    3. Cerrad Czarni Radom 0 0 0:0 0:0
    4. Chemik Bydgoszcz 0 0 0:0 0:0
    5. Cuprum Lubin 0 0 0:0 0:0
    6. GKS Katowice 0 0 0:0 0:0
    7. Indykpol AZS Olsztyn 0 0 0:0 0:0
    8. Jastrzębski Węgiel 0 0 0:0 0:0
    9. MKS Będzin 0 0 0:0 0:0
    10. ONICO Warszawa 0 0 0:0 0:0
    11. PGE Skra Bełchatów 0 0 0:0 0:0
    12. Stocznia Szczecin 0 0 0:0 0:0
    13. Trefl Gdańsk 0 0 0:0 0:0
    14. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0 0 0:0 0:0