TVP zmanipulowało nagranie z sopocką urzędniczką?

Ewa AndruszkiewiczZaktualizowano 
kadr z materiału TVP Gdańsk
Kolejny konflikt na linii władze Sopotu- Telewizja Polska. Chodzi o materiał, autorstwa Łukasza Sitka, na temat kontrowersji wokół budowy parkingu w Parku Północnym w Sopocie.

Wojna między władzami Sopotu a Telewizją Polską trwa. Dopiero co pisaliśmy na naszych łamach o skierowaniu przez prezydenta Karnowskiego skargi na działalność TVP do Rzecznika Praw Obywatelskich, wszystkich członków Rady Mediów Narodowych oraz przewodniczącego Rady Etyki Mediów, a już na horyzoncie zdążył pojawić się kolejny konflikt.

Prezydent Sopotu kontra TVP. Jacek Karnowski złożył skargę na Telewizję Polską

Tym razem chodzi o bulwersujący materiał, autorstwa Łukasza Sitka, na temat kontrowersji wokół budowy parkingu w Parku Północnym w Sopocie, wyemitowany w wieczornym wydaniu Panoramy na antenie TVP Gdańsk. Jako przedstawiciel inwestora występuje w nim Anna Dyksińska z Wydziału Promocji i Komunikacji UM w Sopocie. Podczas gdy wypowiedzi osób przeciwnych inwestycji zaprezentowano obszernie, zamiast merytorycznej wypowiedzi sopockiej urzędniczki, w reportażu wykorzystano jedynie fragment, w którym kobieta zacina się i jąka.

Materiał oburzył środowisko trójmiejskich dziennikarzy. Wielu z nich zdecydowało się na własną rękę wysłać w tej sprawie skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Niewykluczone, że kolejną, tym razem do Rady Etyki TVP, wystosuje wkrótce sam prezydent kurortu.

Na razie sopocki magistrat poinformował, że „w związku z manipulacjami Telewizji Publicznej, łamaniem prawa prasowego oraz działaniem niezgodnym z etyką dziennikarską w najbliższym czasie będzie udzielać wypowiedzi na rzecz TVP wyłącznie w programach emitowanych na żywo. We wszystkich pozostałych przypadkach odpowiedzi udzielane będą wyłącznie na piśmie”.


Treść oświadczenia sopockiego magistratu:

"W związku z manipulacjami Telewizji Publicznej, łamaniem prawa prasowego oraz działaniem niezgodnym z etyką dziennikarską, a w szczególności w przedmiocie:
1. Materiału o repatriantach z Kazachstanu gdzie znalazła się nieprawdziwa informacja jakoby Sopot wycofywał się z projektu przyjęcia chory dzieci z Aleppo. W dniu poprzedzającym emisję materiału dziennikarz otrzymał ustną informację, że Sopot potwierdza deklarację przyjęcia chorych dzieci (Panorama TVP3, 09.05.2017);
2. Niedopuszczenia do udziału w programie na żywo „Studio Polska” delegata Związku Miast Polskich, Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego. Nie podając merytorycznych argumentów, szef redakcji poinformował o braku zgody na udział Prezydenta w dyskusji na temat samorządów (TVP Info, 06.05.2017);
3. Braku bezstronności i rzetelności dziennikarskiej oraz braku zachowania zasady równowagi stron w materiale „Kontrowersje wokół parkingu w parku” (Panorama TVP3 08.05.2017).

Pracownicy Urzędu Miasta w najbliższym czasie będą udzielać wypowiedzi na rzecz TVP wyłącznie w programach emitowanych na żywo. We wszystkich pozostałych przypadkach odpowiedzi udzielane będą wyłącznie na piśmie".

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
aa

Widziałem ten materiał. Zrobiło mi się żal tej zestresowanej kobieciny, ale... jeśli to kwestia manipulacji i tendencyjnego montażu, to... Komisja Etyki Publikacji się kłania.

m
molo

Wszystkiemu są winni syjoniści, pederaści i cykliści.

S
SK

...

G
GDA

Nie wiem czy nie wymiotuje dzisiaj permanentnie prowadzący wywiad, z koleżanką w swoim wieku, Obrzydliwe, niestety widziałem to w TVP i to mnie musiało spotkać, bo nie oglądam cyklicznie materiałów TVP. Szczur.

Dodaj ogłoszenie