Turystyczne złote medale

  Turystyczne złote medale

  Kaziemierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nasze województwo będzie walczyć o najwyższy laur za atrakcje dla wczasowiczów: Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Wyróżnienie to zostanie przyznane po raz pierwszy.
  Jak co roku Pomorskie zamierza też rywalizować z innymi województwami o zwykłe certyfikaty - rozdzielane od kilku lat. Jak do tej pory Pomorskie wychodzi z tych zmagań zwycięsko, bo certyfikatami nagrodzonych zostało 9 naszych produktów, na 84 w całym kraju.

  O Złoty Certyfikat POT starać się będzie trzech pomorskich twórców: liczący prawie 750 lat Jarmark Świętego Dominika, a także imprezy plenerowe: Oblężenie Malborka, sięgające ok. 600 lat w historię, oraz Zamek w Gniewie - "Podróż w Przeszłość" - niemal 4 wieki wstecz. Uhonorowanie zwycięzcy odbędzie się 18 listopada w Warszawie.

  O zwykłe certyfikaty POT (przyznawane od 5 lat) stara się z Pomorskiego 10 twórców turystycznych ofert. Najpierw oceni je Komisja Regionalna. Spośród tej dziesiątki wybierze najlepsze i zakwalifikuje je do etapu ogólnopolskiego. Laureatów regionalnych poznamy podczas pomorskich obchodów Światowego Dnia Turystyki - w Malborku, 26 września. Finał ogólnopolski - 18 listopada.

  - Pomorskie jest jedynym województwem, które przyzna znaczące nagrody już na etapie regionalnym - mówi Wojciech Kreft, dyrektor Biura Zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (PROT). Dla laureatów nagród głównych w półfinale (na szczeblu województwa) PROT zapewni bezpłatny, wspólny udział na Targach Turystycznych Lato 2009 w Warszawie oraz kampanię promocyjną na portalu turystycznym shopandsee.eu.

  Konkursy przynoszą konkretne korzyści, zarówno twórcom ofert, turystom, jak i regionowi. Laureaci otrzymają nagrody, a także prawo do bezpłatnej reklamy. Nagrodą Główną "Złotego Certyfikatu POT" jest kampania promocyjna wartości 720 tysięcy złotych. Natomiast turyści, dzięki tej rywalizacji, korzystać mogą z usług o wysokim standardzie, pełnych atrakcji.

  Odpowiedni poziom obsługi klientów musi być utrzymywany, bo Polska Organizacja Turystyczna może, na pisemny wniosek Kapituły konkursu, odebrać laureatowi prawo chwalenia się certyfikatem.
  Warto wiedzieć, że konkurs ten ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych.

  Do tej pory Polska Organizacja Turystyczna uhonorowała swymi certyfikatami kilka pomorskich ofert kulturalno-historyczno-turystycznych: w 2003 roku - Zamek w Gniewie, Jarmark św. Dominika w Gdańsku, Zabytkowy kompleks pocysterski w Pelplinie; w 2004 roku - Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu "Jantar 2004", Wycieczka tematyczna po Słowińskim Parku Narodowym - przygoda, historia i przyroda, Gdynia Sailing Days, Regaty Pucharu Świata w Klasach Olimpijskich; w 2005 roku - Oblężenie Malborka - historyczna impreza plenerowa; w 2006 roku - Dni Rybaka w Kątach Rybackich; w 2007 roku - Vivat Vasa - Inscenizacja Bitwy Dwóch Wazów w Gniewie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo