Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 05godz.
  • 47min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku ma być gotowy wiosną 2016 roku [ZDJĘCIA]

Ewelina Oleksy
Budowa Tunelu pod Martwą Wisłą (13.08.2015 r.) Przemek Świderski
Tunelu pod Martwą Wisłą zostanie oddany do użytku po 1 kwietnia 2016 roku - zapowiedział w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Podczas spaceru po inwestycji, na który w czwartek dziennikarzy zaprosiły Gdańskie Inwestycje Komunalne, inwestor zaprezentował m.in. tunel T1, gdzie kończą się już prace związane z budową betonowej jezdni. Po położeniu asfaltów poprowadzony zostanie ruch samochodowy.

- Do końca tego roku planujemy zakończyć prace budowlane. Później rozpoczną się odbiory, które mogą potrwać 2-3 miesiące. Dopiero po tym będziemy mogli uruchomić tunel pod Martwą Wisłą, czyli po 1 kwietnia 2016 roku - informuje Magdalena Skorupka- Kaczmarek, rzecznik GIK. - Nie podajemy konkretnej daty, bo nie wiemy ile dokładnie potrwają odbiory. Mamy jednak nadzieję, że wiosną będzie już można pojechać tunelem - dodaje.

Tunel pod Martwą Wisłą to inwestycja warta ok. 886 milionów złotych. Stanowić będzie łącznik pomiędzy trasami Sucharskiego i Słowackiego, umożliwi też bezpośredni dojazd z portu lotniczego do portu morskiego. W marcu tego roku pojawiły się komplikacje przy budowie, które spowodowały opóźnienia w harmonogramie prac.

Opóźnienia na budowie największej inwestycji w Gdańsku sięgają już prawie roku. Wykonawca na razie jednak nie musi się obawiać konsekwencji.

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wyspiarz

Panie kochany bierz Pan dalej kredyty i buduj drogi i wiadukty , tunele, koleje , tramwaje! Ile się da. Panie pompuj Pan kasę w porty i inwestycje. Tak trzymaj !

J
Jenny

Czytaj artykuł który komentujesz:
"Gotowe są wszystkie przejścia między obiema nitkami tunelu. Zakończyło się ich rozmrażanie. Dowodem na to jest sącząca się ze szczelin betonu woda. - Jest to objaw jak najbardziej spodziewany. Nie ma nic w tym dziwnego"

O
OMG

Żyjesz w jakiejś alternatywnej, PiSowskiej rzeczywistości? Powiedz jak tam sprawa sprawa waszego Prezesa i niewpisania do oświadczenia 400 tys. zł.

m
metropoliabrudu

prokurator 8-mieszkań tez liczy na koszt podatnika i watpliwe zeby ukonczył przed 1 kwietnia 2017!!!

r
ruina

Polska w ruinie to propaganda sukcesu ktorego nie ma jeszcze............za to Budyn osiagnal sukces bo ma tyle mieszkan ze w koncu pogubil sie !

X
XYZ

Na każde opóźnienie zawsze P. Adamowicz znajdzie usprawiedliwienie.
Nie należy się tu niczemu specjalnie dziwić bo P. Adamowicz nie jest
zbyt biegły w rachunkach - vide jego rachunki dot. jego mieszkań i
dochodów w czym prokuratura poznańska musi mu pomagać a mimo to
ten rachunek się przewleka, przewleka, ... .

w
wiochagdansk

I tak. Do szambo prowadza PO ze nawet giertych z kaminskim nie pomoga!!

c
ciekawski

"W marcu tego roku pojawiły się komplikacje przy budowie..."
Jakie komplikacje? Czy mają one związek ze strumieniami cieknącej ze stropu wody w sąsiednim tunelu, jakie można było zauważyć w dzisiejszej relacji jednej ze stacji TV?

Dodaj ogłoszenie