Trzy poważne awarie wodociągów w Gdańsku w tym tygodniu. Saur Neptun Gdańsk zapewnia: to tylko nieszczęśliwy zbieg okoliczności

Maciej Pietrzak
Maciej Pietrzak
Karolina Misztal
9 stycznia na Trakcie św. Wojciecha, 15 stycznia na skrzyżowaniu ul. Schuberta i Schumanna na Suchaninie i 16 stycznia na ul. Wyzwolenia w Nowym Porcie. W tych dniach i miejscach, doszło ostatnio do awarii przewodów wodociągowych, które wywołały spore utrudnienia w ruchu. O ile problem na Oruni czy w Nowym Porcie udało się rozwiązać bardzo szybko, to na Suchaninie naprawa rury i uszkodzonej jezdni zajęła prawie dobę. Nasi Czytelnicy dopytują skąd taka liczba awarii skoro pogoda w ostatnich dniach była bardziej wiosenna niż zimowa.

Omawiane awarie na bieżąco opisywaliśmy w naszym Raporcie drogowym.

Najdłuższe utrudnienia w ruchu spowodowała środowa usterka rury o średnicy 100 mm na skrzyżowaniu ul. Schuberta i Schumanna na Suchaninie. Prace polegające na uzupełnieniu asfaltu jezdni po awarii trwały jeszcze do czwartku wieczorem. Kierowcy jadący w kierunku Piecek-Migowa przez wiele godzin musieli korzystać z objazdów ulicami Sobieskiego, Wagnera, Mozarta i Beethovena.

Czytaj także

Awaria jest zdarzeniem nagłym, którego niestety nie da się przewidzieć. W Gdańsku jest ponad 1500 km sieci wodociągowej. Sieć ta powstawała na przestrzeni 150 lat. W większości jej przebieg pokrywa się ze światłem ulic, stąd w przypadku wystąpienia awarii, konieczne jest zajęcia pasa drogowego. Miasto żyje, rozwija się, powstają inwestycje. Dokładane są elementy infrastruktury, kolejne sieci, prowadzone są prace ziemne, co nie pozostaje bez wpływu na instalacje, które na co dzień znajdują się pod ziemią i nawet ich nie widzimy. W przypadku wystąpienia punktowej awarii reagujemy natychmiast tam gdzie jest to konieczne i działamy maksymalnie szybko, by przywrócić ciągłość w dostawach wody, a następnie przywrócić stan pierwotny miejsc, w których pracowaliśmy

- odpowiada na pytanie o serię awarii Magdalena Rusakiewicz, rzecznik prasowy spółki Saur Neptun Gdańsk.

O ile omawiane przypadki dotyczyły prac prowadzonych przez samo SNG to co w sytuacji, gdy wodociąg uszkodzi inna firma wykonująca jakąś inwestycję?

- W sytuacjach, w których inny wykonawca uszkadza sieć wodociągową lub kanalizacyjną podczas prac ziemnych, są dwa wyjścia. Usuwa skutki awarii własnymi siłami na własny koszt lub druga możliwość - zleca to nam i otrzymuje za to fakturę - wyjaśnia M. Rusakiewicz.

Na budowie wiaduktu Biskupia Górka uszkodzony został wodocią...

Na których gdańskich ulicach najczęściej dochodzi do wypadków:

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie