Trzecioligowcy Pomorza Potęgowo, Bałtyku Gdynia, Lechii II I Polonii Gdańsk już za burtą PP

Zbigniew Brucki
Przemek Swiderski
W VI rundzie regionalnych rozgrywek Pucharu Polski do zmagań włączyły się trzecioligowe jedenastki. Cztery z nich już pożegnały się z PP.

14 jedenastek walczyło w regionie gdańskim o awans do VII rundy rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski. Na tym etapie do zmagań włączyły się trzecioligowe drużyny. Cztery z nich, czyli połowa, już pożegnały się z Pucharem.

Przygody z Pucharem Polski nie zaczęli nawet piłkarze Pomorza Potęgowo. Mieli grać w Dębnicy z Koralem, ale nie pojechali na mecz i rywale awansowali dalej bez gry.

W stoczonych pojedynkach o awans do VII rundy padły rezultaty: Centrum II Pelplin - Piaski Wąglikowice 3:1, Cartusia Kartuzy - Lechia II Gdańsk 2:1, GKS Kolbudy - Arka II Gdynia 1:3, MKS Władysławowo - Polonia Gdańsk 2:1, KP Starogard Gd. - Bałtyk Gdynia 2:2 (karne 5:4), Chojniczanka II Chojnice - Kaszubia Kościerzyna 0:4, Wda Lipusz - GOSRiT Luzino 0:1.

Najwięcej emocji przyniosło spotkanie w Starogardzie Gd. Wynik w 36 min otworzyli miejscowi po golu Grzegorza Skórczewskiego. W 53 min wyrównał Krzysztof Bułka, a pięć minut później Bałtykowi dał prowadzenie Krzysztof Rusinek. Gospodarze nie odpuszczali i w ostatniej minucie regulaminowego czasu do remisu 2:2 doprowadził Kacper Siora. Zarządzona dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu. W rzutach karnych skuteczniejsi okazali się miejscowi, pokonując gdynian 5:4.

Jeśli spotkania zostaną zweryfikowane zgodnie z wynikami na boiskach (czego Pom. ZPN jeszcze nie dokonał), 23 bm. w VII rundzie Centrum II podejmie Luzino, KP Starogard - Cartusię, MKS Władysławowo - Korala, a Arka II - Kaszubię.

7 maja odbędą się pojedynki, których stawką będzie gra w półfinałach PP. Dwaj inni półfinaliści zostaną wyłonieni w podokręgach. W podokręgu malborskim półfinalistę poznamy 7 maja po meczu (początek o godz. 17) Grom Nowy Staw - Żuławy Nowy Dwór Gd. W słupskim podokręgu o jedno miejsce w półfinałach powalczą jeszcze cztery drużyny. 9 bm. o 16.30 zmierzą się: Jantar Ustka z Rowokołem Smołdzino i Diament Trzebielino z Brdą Przechlewo. Lepsi z tych pojedynków o regionalny półfinał PP zagrają 23 kwietnia.

Półfinały PP odbędą się 28 maja, a finał 25 czerwca.

Na półfinalistów PP czekają nagrody finansowe. Kluby otrzymają je od Pom. ZPN na zakup sprzętu sportowego. Przegrani półfinaliści dostaną po 1500 zł. Zdobywcy regionalnego Pucharu Polski otrzymają 4000 zł, a drugi finalista 3000 zł.