Trzecie zwycięstwo Stoczniowca

Marcin Lange
Hokeiści Stoczniowca Gdańsk kontynuują zwycięską passę
Hokeiści Stoczniowca Gdańsk kontynuują zwycięską passę G. Mehring
Hokeiści Stoczniowca są na fali. Odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem z Aksam Unia Oświęcim 6:4

Hokeiści Stoczniowca Gdańsk kontynuują zwycięską passę. Po wygranych z Podhalem i drużyną z Jastrzębia, wczoraj gdańszczanie pokonali Aksam Unię Oświęcim 6:4 (0:0, 3:0, 3:4). Hat-trickiem w tym meczu popisał się świetnie ostatnio dysponowany Marek Wróbel. Dzięki zwycięstwu Stoczniowiec awansował już na 4 miejsce w tabeli.

Zgodnie z zapowiedziami Andrzeja Słowakiewicza, trenera "Stoczni", do składu na mecz z Unią wrócili kontuzjowani ostatnio Artur Kostecki i Bartłomiej Wróbel. Zwłaszcza ten ostatni powrót zaliczy do udanych - strzelił gola i zaliczył dwie asysty.

W pierwszej, bezbramkowej tercji, gra toczyła się pod dyktando Stoczniowca. Najlepszą okazję dla gdańszczan na objęcie prowadzenia w tej części meczu zmarnował Dawid Maciejewski, po którego uderzeniu krążek odbił się od słupka. Dwukrotnie groźnie strzelał również Jozef Vitek.

Po niespełna minucie gry w drugiej odsłonie gospodarze, po strzale starszego z braci Wróbli, objęli prowadzenie. W 39 minucie stoczniowcy zadali Unii podwójny cios. Najpierw Szydłowskiego pokonał Milan Furo, a 17 sekund później sposób na bramkarza gości znalazł Marek Wróbel i po dwóch tercjach Stoczniowiec prowadził 3:0.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się w 57 minucie. Wtedy to, po golu Badzo, "Stocznia" prowadziła tylko 4:3. Po chwili goście wzięli czas i wycofali bramkarza, co wykorzystał Vitek strzelając do pustej bramki. Gdy wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte, 34 sekundy przed końcową syreną czwartego gola dla Unii zdobył Cinalski. W tym momencie goście po raz drugi zdjęli bramkarza i po raz drugi wykorzystali to gdańszczanie, a konkretnie Marek Wróbel, który tym samym skompletował hat-tricka.
W niedzielę o godz. 17 Stoczniowiec w hali Olivia podejmie Naprzód Janów.

Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 6:4 (0:0, 3:0, 3:4)
Bramki: 1:0 B. Wróbel (21); 2:0 Furo (39); 3:0 M. Wróbel (39); 3:1 Bucek (46); 4:1 M. Wróbel (52); 4:2 Wojtarowicz (53); 4:3 Badzo (57); 5:3 Vitek (59), 5:4 Cinalski (60); 6:4 M. Wróbel (60)
Stoczniowiec: Soliński - Mat. Rompkowski, Kostecki; Skutchan, Rzeszutko, Vitek - Skrzypkowski, Maj; Furo, Ziółkowski, Jankowski - Smeja, Kwieciński; M. Wróbel, B. Wróbel, Strużyk - Benasiewicz, Maciejewski; Chmielewski, Wróblewski, Mac. Rompkowski
Unia: Szydłowski (39. Stańczyk) - Gallo, Kowalówka; Klisiak, Tabacek, Wojtarowicz - Cinalski, Przystał; Modrzejewski, Stachura, Twardy - Połącarz; Bucek, Badzo, Adamus - Obstarczyk, Krzemień; Sękowski, Bibrzycki, Szewczyk

Powrót na siłownię - na jakich zasadach?