Trzecie miejsce Sokoła w Malborku

Sokół Browar Kościerzyna już za tydzień rozpocznie występy na I-ligowych parkietach.

Zawodnicy Andrzeja Gryczki w ostatnich tygodniach szlifowali formę biorąc udział w kilku turniejach. Podczas ostatniego, który się odbył w Malborku, kościerska drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze.

W Malborku rywalizowały następujące zespoły: Meble Wójcik Elbląg, Pomezania Malbork oraz mistrz Mołdawii Olimpus 85 Kiszyniów. W pierwszym meczu Sokół zmierzył się z drużyną z Elbląga. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem 13:10 Sokoła. W drugiej Sokół przeważał na parkiecie i ostatecznie zwyciężył 25:23.

W drugim pojedynku, który miał niezwykle zacięty przebieg Sokół zagrał z gospodarzami. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 10:10. Druga odsłona była również zacięta o czym świadczy wynik końcowy 21:21. W ostatnim pojedynku zespół A. Gryczki zagrał z mistrzem Mołdawii, który okazał się lepszy od naszej drużyny i wygrał 33:30.

W przyszłą sobotę, 12 września, Sokół Browar Kościerzyna zagra mecz ligowy z Mueller MKS Grudziądz. A