Trzecia liga: Pomorze oddało prowadzenie

Wojciech PiepiorkaZaktualizowano
Kaszubia Kościerzyna (pasiaste stroje) nie dała w sobotę szans Dębowi Dębno<br>
Kaszubia Kościerzyna (pasiaste stroje) nie dała w sobotę szans Dębowi Dębno Maciej Wajer
Drużyny z województwa pomorskiego po raz pierwszy w tym sezonie piłkarskiej trzeciej ligi (grupa "bałtycka") oddały prowadzenie w tabeli zespołom z Pomorza Zachodniego, a konkretnie Redze Trzebiatów.

Rega wygrała ostatnie cztery mecze i z kolejki na kolejkę pięła się w górę tabeli. Inna sprawa, że nasze drużyny, która walczą o najwyższe cele, grały ostatnio w kratkę.

W ostatniej kolejce trzebiatowianie wygrali w Słupsku z Gryfem 95 3:1. Katem słupszczan okazał się Robert Śliwiński. Pomocnik gości zaliczył w tym meczu hat-tricka. Najpierw wyprowadził swój zespół na prowadzenie, ale wyrównał Tomasz Bukowski z rzutu karnego. Na dwie bramki Śliwińskiego strzelone po przerwie Gryf 95 nie umiał już odpowiedzieć. Słupszczanie w tabeli są na 11. miejscu.

Rega na pozycji lidera zmieniła Chojniczankę, która dość niespodziewanie przegrała wyjazdowy mecz z Energetykiem Gryfino. Chojnickich kibiców złoszczą szczególnie okoliczności, a jakich doszło do tej porażki, bo piłkarze Sławomira Suchomskiego przegrali 0:1 tracąc gola w doliczonym czasie gry drugiej połowy po strzale Patryka Deptuły. Mimo porażki, zespół z Chojnic jest drugi w tabeli.
Na trzecią pozycję awansowała Kaszubia Kościerzyna, która w ostatni weekend rozbiła na własnym stadionie 4:0 Dąb Dębno. Łupem podzielili się Piotr Kwietniewski (dwie bramki) oraz Dawid Banaczek i Jakub Zejglić (po jednej).

W spotkaniu, które uchodziło za hit kolejki, Orkan Rumia zremisował na własnym stadionie z Cartusią 3:3. Do przerwy zespół z Rumi prowadził 1:0 po trafieniu Rafała Siemaszki, a po zmianie stron podwyższył Daniel Laskowski. Cartusia odpowiedziała w 72 minucie trafieniem Macieja Konkola, ale szybko na 3:1 dla Orkana podwyższył Tomasz Broner. Gospodarze nie cieszyli się długo z dwubramkowego prowadzenia, bo szybko na 3:2 trafił Arkadiusz Kordyl.

Cartusia nie odpuszczała i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wyrównał Piotr Karasiński. Cartusia miała jeszcze okazję do strzelanie zwycięskiej bramki w doliczonym czasie gry, ale zmarnował ją Paweł Rubin.

Cenny remis na trudnym terenie w Stargardzie Szczecińskim wywalczyli piłkarze Orlex Gryfa Wejherowo. Choć wejherownianie przegrywali od drugiej minuty meczu, jeszcze w pierwszej połowie udało im się wyrównać dzięki trafieniu Jakuba Gronowskiego. Remis 1:1 utrzymał się do końca spotkania. Drużyna, którą prowadzi trener Wojciech Wasiek, zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli.

W kiepskich humorach są z pewnością kibice i piłkarze Drutex Bytovii. Podopieczni Waldemara Walkusza nie wygrali czwartego ligowego meczu z rzędu, a w dotychczasowych dziewięciu spotkaniach wygrali zaledwie raz. Porażka boli tym bardziej, że została odniesiona na własnym stadionie z sąsiadem ze strefy spadkowej, Piastem Choszczno. Bytovia w 10 minucie powinna prowadzić, ale rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Łapigrowski. Zemściło się to w 28 minucie gdy Grzegorz Gicewicz wyprowadził gości na prowadzenie. Wyrównał po przerwie z rzutu karnego Tomasz Cierson, ale kilka miniut później Jarosław Piskorz, wykorzystując "jedenastkę" ustalił wynik meczu na 1:2.

Było to pierwsze zwycięstwo Piasta w tym sezonie. Bytovia spadła na przedostatnie miejsce. Być może jej zawodnicy byli myślami już przy dziesiejszym losowaniu 1/8 Pucharu Polski, w której grają rezerwy Bytovii (rozpoczyna się o godz. 19, relację na żywo przeprowadzi TVP Sport).
W pozostałych meczach dziewiątej kolejki Darzbór Szczecinek przegrał na własnym stadionie 2:3 z Kotwicą Kołobrzeg, a Astra Ustronie Morskie uległa u siebie Chemikowi Police 2:5.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.