Trwa niemoc Chojniczanki Chojnice

Maciej Gapinski
Podopiecznym trenera Mariusza Pawlaka po raz kolejny nie udało się wywalczyć kompletu punktów. W sobotę polegli w starciu z GKS-em Katowice 0:2.

Czy można już powiedzieć, że Chojniczanka znajduje się z kryzysie? Jedno jest pewne - drużyna wpadła w dołek i trudno przewidywać, kiedy uda się jej z niego wydostać. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka przegrali już trzeci mecz z rzędu i to w dosyć kiepskim stylu. W tabeli I ligi po tej porażce znaleźli się w strefie spadkowej, więc sytuacja, łagodnie rzecz ujmując - jest nie do pozazdroszczenia.

Ekipa z Katowic wygrała ten mecz zasłużenie, choć gospodarze mieli kilka sytuacji bramowych w tym spotkaniu. W pierwszej połowie Dominik Hładun musiał wyciągać piłkę z siatki tuż przed przerwą. Bramkę dla gości strzelił Maciej Bębenek, co wyraźnie podcięło skrzydła chojniczanom.

Na początku drugiej połowy Chojniczanka dążyła do wyrównania, ale klarownych sytuacja stworzyć sobie nie potrafiła. Za to goście w 69. minucie dopełnili dzieła. Po świetnym rajdzie strzał w samo okienko oddał Krzysztof Wołkowicz. I w tym momencie jasne stało się, że GKS tego spotkania już nie przegra.

Gospodarze próbowali co prawda ustrzelić rywala i zaliczyć choćby bramkę honorową, ale nic z tego nie wyszło. Szkoda, bo gra Chojniczanki wymaga natychmiastowej poprawy.