Trwa egzamin ósmoklasisty 2023. Przed matematyką stres był duży. Byliśmy w Szkole Podstawowej nr 5 w Malborku

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Ósmoklasiści w środę (24 maja) znaleźli się w samym środku egzaminu podsumowującego ich naukę na poziomie szkoły podstawowej. W trakcie drugiego z trzech sprawdzianów stanęli oko w oko z królową nauk – matematyką. Przed godz. 9:00 zanim egzamin się rozpoczął, byliśmy z aparatem w malborskiej „piątce”.

Ponad 100 uczniów zdaje egzamin ósmoklasisty w SP 5 w Malborku

W Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEF, która wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku, egzamin ósmoklasisty zdaje 102 uczniów. Drugiego dnia (24 maja), zgodnie z przewidywaniami, na twarzach młodych ludzi malował się większy stres, bo przyszło im zmierzyć się z matematyką, niż dzień wcześniej na języku polskim. Ale oby strach miał wielkie oczy, a wyniki wywołały uśmiech na twarzy. Tego zresztą życzył wszystkim ósmoklasistom z Malborka burmistrz Marek Charzewski, który przed egzaminami umieścić wpis na swoim oficjalnym koncie na Facebooku.

Drodzy uczniowie, życzę Wam powodzenia na egzaminie, połamania pióra, optymizmu i dużo wiary we własne siły. Niech moc będzie z Wami – napisał Marek Charzewski.

CZYTAJ TEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego. Arkusze z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Uczniowie zasiedli do arkuszy z matematyki o godz. 9 i mają 100 minut na rozwiązywanie zadań. Maksymalnie mogą uzyskać 25 punktów. Warto dodać, że egzamin ósmoklasisty nie decyduje o ukończeniu podstawówki bądź nie, ale może mieć znaczenie przy przyjęciu do wymarzonej szkoły. Jednym z kryteriów będzie bowiem liczba punktów uzyskanych na egzaminie.
W czwartek (25 maja) uczniów czeka jeszcze sprawdzian z języka nowożytnego; najczęściej wybierają angielski.

Przypomnijmy, że w samym Malborku trzydniowy sprawdzian odbywa się w siedmiu szkołach podstawowych, podległych samorządowi miejskiemu, ale też w Katolickiej Szkole Podstawowej oraz podstawówkach w dwóch placówkach podległych powiatowi, czyli Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Ogółem w całym powiecie egzamin zdają uczniowie 19 placówek.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie