Trudne warunki drogowe w Elblągu i okolicach. Atak zimy i...

  Trudne warunki drogowe w Elblągu i okolicach. Atak zimy i wypadki na S7. Policjanci wyznaczyli objazdy

  oprac mk.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wypadek na S7 [8.01.2019] na wysokości wsi Janowo. Kierowca ciężarowej scanii najechał na tył stojącej na poboczu ciężarówki daf
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©KMP Elbląg

  Intensywne opady śniegu przyczyniły się do spowolnienia ruchu na drogach w Elblągu oraz jego okolicach. Policjanci odnotowali więcej zdarzeń drogowych i zatorów. Aby udrożnić zakorkowane drogi, trzeba było wyznaczyć objazdy.

  Wypadki na S7  - Obecnie w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego oraz w kierunku Elbląga ruch kierowany jest na starą część drogi nr 7 - powiedział nam przed południem kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. - Jest to wynik zdarzenia, do którego doszło na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. Wcześniej na wysokości miejscowości Janów na drodze nr 7 doszło do kolizji osobowego bmw. Ruch w kierunku Elbląga odbywał się przez około godzinę jednym pasem ruchu.

  Godzinę później doszło do kolejnego wypadku na S7, na wysokości podelbląskiej wsi Janowo.

  Po godzinie 13 kierowca ciężarowej scanii najechał na tył stojącej na poboczu ciężarówki daf. Zdarzenie miało miejsce na drodze nr 7 w kierunku Warszawy.

  - Na poboczu drogi zatrzymał się ciężarowy daf. Po chwili w pojazd ten uderzyła scania. Kierujący nią mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala - mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. - Ruch odbywa się lewym pasem. Jak informują policjanci pracujący na miejscu utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin a w szczególności gdy pojazdy będą usuwane przez holownik.

  Zobacz galerię

  Czytaj także: Na S7 na wysokości Kmiecina zderzyły się tir i dostawczak. Droga była zablokowana [zdjęcia]  Wypadek ma drodze Stegny-Pasłęk  Utrudnienia były również na trasie Stegny – Pasłęk. Na drodze tej kierujący mercedesem sprinterem mężczyzna nie zapanował nad autem i w konsekwencji jazdę zakończył uderzając w drzewo. Poszkodowany w zdarzeniu został 62-letni pasażer, którego przewieziono karetką do szpitala.

  Utrudnienia w Elblągu  W godzinach rannych utrudnienia w ruchu występowały na ul. Królewieckiej, Robotniczej i Bema.

  Policjanci apelują do kierujących o ostrożną jazdę i usuwanie przed wyruszeniem w drogę śniegu i szronu ze wszystkich szyb oraz dachu pojazdu.

  Czytaj również: Zima 2018/2019 w Elblągu. Kto odpowiada za odśnieżanie? Gdzie zgłosić uwagi dotyczące utrzymania dróg, chodników i obiektów? [telefony]  Zobacz też: Najtragiczniejsze wypadki na Pomorzu w 2018 r.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY