Truciciel psów w Gdyni. Podrzuca kiełbasę ze szpilkami i...

  Truciciel psów w Gdyni. Podrzuca kiełbasę ze szpilkami i tabletkami. Właściciele zwierząt muszą uważać na spacerach

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Właściciele psów muszą uważać na spacerach!

  Właściciele psów muszą uważać na spacerach! ©Michał Borejko

  Truciciel psów grasuje w Gdyni. Szpilki oraz tabletki, ukryte w kiełbasie, znaleźli w ostatnich dniach właściciele psów, wyprowadzający swoje czworonogi na spacery w Pustkach Cisowskich, Demptowie i na Karwinach.
  Właściciele psów muszą uważać na spacerach!

  Właściciele psów muszą uważać na spacerach! ©Michał Borejko

  Psu, który połknie wędlinę nafaszerowaną ostrymi przedmiotami, lub niebezpiecznymi dla zdrowia lekami, grozi zdechnięcie w męczarniach. Sprawa została już zgłoszona policji. Jeśli przestępcę uda się złapać, za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu kara nawet dwóch lat więzienia.

  O działalności sadysty dwukrotnie już na swoim profilu w internecie ostrzegała Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo.

  „Dostaliśmy od mieszkanki informację, że na Pustkach ktoś rozrzuca kiełbasę naszpikowaną szpilkami. Prosimy o ostrożność podczas spacerów z psami!” - napisali radni.

  Wkrótce pojawił się kolejny komunikat.

  „Uwaga! Niestety, kiełbasa ze szpilkami nadal jest znajdowana na terenie naszej dzielnicy” - umieszczono na profilu.

  Do naszej redakcji zadzwoniła też mieszkanka Pustek Cisowskich, która znalazła śmiertelnie niebezpieczną dla czworonogów wędlinę.

  - To nie do pomyślenia, że ktoś posuwa się do takich rzeczy - mówi pani Marta. - Trzeba zupełnie nie mieć serca, aby chcieć w ten sposób zabijać bezbronne zwierzęta. Co temu sadyście zawinił mój pies, który jest przyjazny dla wszystkich ludzi i nigdy jeszcze nikogo nie ugryzł, że próbuje go otruć?

  Na profilach Inicjatywy Wielki Kack, Miasta Wspólnego oraz Przyjaznych Karwin pojawiły się także w ostatnich dniach podobne ostrzeżenia. Oznacza to, że problem jest głębszy, gdyż nie dotyczy tylko Pustek Cisowskich i Demptowa, ale również oddalonych dość znacznie, innych rejonów miasta.

  „Drodzy! Jakiś wybitny miłośnik zwierząt rozrzucił w okolicach Makuszyńskiego kawałki mięsa faszerowane jakimiś tabletkami! Nie wiem co za ludzie robią takie rzeczy, ale jeżeli mieszkacie w okolicy to zwróćcie uwagę, żeby wasz psiak nie chapnął czegoś przy okazji spaceru!” - przestrzegła jedna z mieszkanek.

  Oznacza to niestety, że na baczności muszą mieć się także właściciele czworonogów z Karwin i okolic.

  - Sprawa została zgłoszona policji - mówi mieszkanka, która kontaktowała się z naszą redakcją. - Mam nadzieję, że ten sadysta zostanie schwytany i poniesie karę.

  To niestety nie pierwszy, podobny przypadek na Karwinach. W 2016 roku przy ul. Buraczanej znaleziono kawałki kiełbasy, naszpikowane przez jakiegoś sadystę śrubami.

  Zobacz też: 5000 zł za wyprowadzanie psa bez smyczy?
  POLECAMY NA STREFIE AGRO:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tak myślę

  konrad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Skoro właściciel psa ma obowiązek w przestrzeni publicznej sprawować nad nim stały i skuteczny nadzór to takie sadystyczne inklinacje jakiejś nie do końca zdrowej osoby nie powinny być większym...rozwiń całość

  Skoro właściciel psa ma obowiązek w przestrzeni publicznej sprawować nad nim stały i skuteczny nadzór to takie sadystyczne inklinacje jakiejś nie do końca zdrowej osoby nie powinny być większym problemem.
  Chyba że protestować będą psiarze którzy już w progu lecznicy drą mordę że jakiś idiota rozjechał im psa.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  krzywda zwierząt a krzywda ludzi

  Health Resort & Medical SPA Panorama Morska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Jestem opiekunem zwierząt w http://panorama-morska.pl i uważam, że takie osoby powinny być karane najwyższym wymiarem kary. pozbawieniem wolności. Krzywdzenie zwierząt nie różni się niczym od...rozwiń całość

  Jestem opiekunem zwierząt w http://panorama-morska.pl i uważam, że takie osoby powinny być karane najwyższym wymiarem kary. pozbawieniem wolności. Krzywdzenie zwierząt nie różni się niczym od krzywdzenia ludzi. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!