MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trójmiejskie uczelnie wydłużają przerwę w zajęciach stacjonarnych. Kiedy studenci wrócą na uczelnie?

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
pixabay
Zmiany wywołane przez kryzys pandemiczny dotknęły nie tylko uczniów szkół podstawowych i średnich, ale także studentów. Władze trójmiejskich uniwersytetów podjęły decyzję o przedłużeniu przerwy od zajęć w ich tradycyjnej formie. Kiedy studenci wrócą na uczelnie?

W trosce o bezpieczeństwo studentów oraz pracowników, rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde wydał kolejne zarządzenia dotyczące zasad studiowania i pracy na uczelni. Zawieszenie zajęć dydaktycznych na uczelni zostało wydłużone do niedzieli 3 maja włącznie. Nie dotyczy to zajęć prowadzonych zdalnie.

Wcześniejsze regulacje zakładały, że tradycyjne wykłady będą mogły zostać wznowione we wtorek 15 kwietnia.

Rektor przedłużył również termin zawieszenia służbowych wyjazdów zagranicznych. Jednocześnie zalecił pracownikom i studentom wstrzymanie wszystkich krajowych wyjazdów służbowych.

W akademikach niemożliwe jest zakwaterowanie nowych mieszkańców. Wprowadzono też zakaz odwiedzin przez gości z zewnątrz. Do domów studenckich wpuszczane są tylko te osoby, które w nich mieszkają. Powrót do akademików przez studentów, którzy już je opuścili, nie będzie możliwy do odwołania. Zamknięte pozostają również czytelnie Biblioteki PG oraz obiekty Centrum Sportu Akademickiego.

Wszystkie konferencje, wydarzenia i imprezy, które miał odbyć się na uczelni, zostały odwołane.

UG w trybie online do połowy maja

Podobną decyzję podjął Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała. Zawieszenie tradycyjnych zajęć na terenie uczelni potrwa co najmniej do 15 maja 2020 r.

W okresie zagrożenia zakażeniem koronawirusem wprowadzono obowiązek prowadzenia wszystkich zajęć na studiach pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolitych magisterskich i studiach podyplomowych w formie e-learningowej lub on-line – niezależnie od tego, czy taka forma zajęć została przewidziana w programie studiów.

Jak podaje rektor "realizacja zajęć, które nie mogą odbyć się w tym trybie, rozpocznie się niezwłocznie po przywróceniu działalności dydaktycznej na terenie UG w ramach przedłużonego okresu prowadzenia zajęć w semestrze letnim".

Wiadomo też, że wszystkie wydarzenia o charakterze otwartym: konferencje, sympozja, wykłady, występy artystyczne i inne spotkania organizowane przez UG oraz wydarzenia organizowane przez podmioty zewnętrzne na terenie UG nie odbędą się do 31 sierpnia.

Do 30 czerwca zniesiono przyjazdy gości zagranicznych i służbowe wyjazdy zagraniczne oraz uniemożliwiono udział w konferencjach krajowych pracowników, doktorantów, studentów i słuchaczy studiów podyplomowych UG.

Do końca pierwszego półrocza zaprzestane będzie kwaterowanie nowych osób w domach studenckich i innych obiektach UG. Goście zewnętrzni również nie będą mieli możliwości odwiedzin w tychże obiektach.

Podobne decyzje podjęły do tej pory władze Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki