Trójmiejscy rugbiści wracają na boiska i do korzeni

Adam Mauks
W Gdyni piętnastka Arki zmierzy się w mistrzami Polski drużyną Master Pharm Budowlani Łódź. Początek mecz w sobotę o godz. 16.

Mecz w Gdyni zapowiada się na tyle interesująco, by wybrać się na obiekt przy ul. Górskiego, tym bardziej, że rozgrywki ligowe w tym roku toczą się według kuriozalnego kalendarza. Po trzech miesiącach przerwy zostały wznowione w połowie sierpnia, by...ponownie zostać zawieszone na kolejny miesiąc! Dla wizerunku i tak już słabej polskiej ligi, to kolejny marketingowy samobój. Możliwe jednak, że przerwa w rozgrywkach dobrze wpłynęła na zawodników, którzy w sobotą wybiegną na boisko w Gdyni. Jeśli Arka i Budowlani pokażą widowiskowe rugby, skorzystają na tym kibice, którzy zapewne też stęsknili się za rugby. Mecz na stadionie w Gdyni będzie ostatnim w tym roku, bo sztuczna nawierzchnia obiektu zostaniena nim wymieniona. Rugbiści Arki resztę tegorocznych spotkań ligowych rozegrają w Rumi.

Lechia Gdańsk o punkty będzie walczyć w bardzo trudnym meczu w Siedlcach z Pogonią. Biało-zieloni będą mieli okazję udowodnić na ile ich sierpniowa wygrana w Gdyni z Arką była efektem przygotowań i wzmocnień personalnych.

Trzeci z naszych trójmiejskich przedstawicieli, czyli sopockie Ogniwo wybiera się do Łodzi na mecz z beniaminkiem ekstraligi KS Budowlani. Trzecie w tabeli Ogniwo (31 pkt.) musi ten wygrać i to najlepiej za pięć punktów. Jeśli tak się stanie ogniwiacy mają szansę zbliżyć się do prowadzącej dwójki, czyli Master Pharm Budowlanych i Pogoni Siedlce (po 34 pkt.), ale muszą mu w tym pomóc rugbiści Arki i Lechii.

Kobiece rugby wraca do Sopotu

W Sopocie w ten weekend meczu nie będzie, ale jest pomysł reaktywacji kobiecej drużyny rugby. Były znakomity rugbista, reprezentant Polski i trener Jarosław Hodura zaprasza do treningów dziewczęta w wieku 14-17 lat. Zajęcia odbywać się będą trzy razy w tygodniu: we wtorki, środy i piątki od godz. 17 do 18.30 na stadionie im. Edwarda Hodury. Drużyna Ogniwa swoją przygodę z kobiecym rugby zacznie od kategorii juniorek, ale w Sopocie żeńskie rugby ma swoje korzenie w czasach kiedy trenowała i grała na stadionie Ogniwa drużyna „Piranii”.

Prezydent Barcelony uspokoił kibiców. "Messi gra już na warunkach nowego kontraktu"