reklama

Trójmiasto, Tczew: Dzień Hospicjów, Dzień Walki z Rakiem Piersi - Marsze Nadziei i Różowej Wstążki 2009

Kamila Grzenkowska, red.
Dziesiątki wolontariuszy hospicyjnych, przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie i wszyscy chętni wezmą w sobotę udział w Marszach Nadziei, które z okazji Światowego Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej odbędą się w Gdańsku i Gdyni. Również dzisiaj zorganizowano Marsze Różowej Wstążki z okazji Dnia Walki z Rakiem Piersi.

W Gdańsku o godz. 16 uczestnicy marszu wyruszą sprzed Domu Hospicyjnego, przy ul. Kopernika 6 i przejdą głównymi ulicami do Placu Komorowskiego. Tam, na specjalnym Polu Nadziei, zasadzą żonkile. Wszyscy, którzy chcą wyrazić swoją solidarność z hospicjum, powinni pojawić się dziś przed godz. 16, przy Domu Hospicyjnym.

O godz. 18.30 w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem "Głosy dla Hospicjów". Wystąpi Hanna Banaszak i zespół Boogie Boys. Jeszcze można kupić specjalne bilety -cegiełki w cenie 20, 50 i 100 zł. W czasie koncertu z kolei odbędzie się licytacja przedmiotów, podarowanych m.in. przez Danutę Wałęsę i Agnieszkę Radwańską.

-Dochód z licytacji i cegiełek zostanie przeznaczony na funkcjonowanie hospicjum - zapewnia Piotr Kławsiuć, rzecznik Fundacji Hospicyjnej.

Z kolei w Gdyni w ramach "Głosów dla hospicjów" zagrają Dziani i Gwiazdy Cygańskie. Koncert odbędzie się w Teatrze Muzycznym o godz. 15. Po nim wolontariusze hospicyjni posadzą żonkile na placu przed teatrem.

Koncerty "Głosy dla Hospicjów" odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Hospicjum to też życie". W Gdańsku wspierane będzie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC, a w Gdyni - Hospicjum im. św. Wawrzyńca.

Natomiast w Tczewie i Gdyni dzisiaj odbędą się Marsze Różowej Wstążki - Marsze Życia i Nadziei. Panie będą mogły też wykonać badania mammograficzne.

Uczestnicy marszu w Tczewie spotkają się w południe na placu przed marketem przy ul. Żwirki. Przejdą ul.: Jagiełły, Jagiellońską, Armii Krajowej i z powrotem na plac przy ul. Żwirki. Tam mammobusie wszystkie kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które nie wykonywały mammografii przez ostatnie dwa lata, będą mogły skorzystać z badania.

Natomiast w Gdyni wymarsz odbędzie się spod Teatru Miejskiego (ul. Bema 26) o godz. 12 i przejdzie ulicą Świętojańską na Skwer Kościuszki.

10 października jest Ogólnopolskim Dniem Walki z Rakiem Piersi, a Marsz jest manifestacją kobiet, które pokonały chorobę. Udział w nim jest wyrazem solidarności ze wszystkimi, którzy propagują działania służące ochronie zdrowia.

Warto dodać, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku zapada na tę chorobę 12 tys. Polek. Prawie połowa z nich umiera, bo zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Rak piersi wcześnie wykryty jest niemal w 100% uleczalny.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie