reklama

Trójmiasto, Pruszcz Gd.: Problem z nową taryfą SKM

Paweł RydzyńskiZaktualizowano 
Tańszego biletu do Pruszcza w automacie biletowym SKM nie da się kupić
Tańszego biletu do Pruszcza w automacie biletowym SKM nie da się kupić Grzegorz Mehring
W ubiegłym tygodniu SKM podwoiła liczbę pociągów łączących Trójmiasto z Pruszczem, a równocześnie wprowadziła promocyjną taryfę do Pruszcza. Niestety, podróżni mają problem, by kupić tańsze bilety.

- Jechałem z Oliwy do Pruszcza. Chciałem kupić bilet promocyjny za 4 zł. Automat nie był jednak w stanie wydać takiego biletu. Musiałem kupić bilet w podstawowej taryfie, za 4,50 zł - relacjonuje Mariusz Kamolski z Pruszcza.

- Bilety promocyjne do Pruszcza są do nabycia w kasach SKM, ale będziemy się starali jak najszybciej wprowadzić tę ofertę do automatów - zapowiada Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w SKM.

Co ciekawe, w automatach dostępne są bilety z innej promocji SKM - "Bilet Kaszubski" - dzięki której pomiędzy Rumią i Wejherowem można podróżować za złotówkę. Bilety promocyjne do Pruszcza dostępne są natomiast tylko w kasach i, co więcej, w sprzedaży są tylko bilety drukowane przez komputer. SKM nie zamówiła tradycyjnych biletów kartkowych.

- W komunikacji miejskiej odchodzi się od tego rodzaju biletów ze względu na koszty i konieczność dokonywania żmudnej statystyki - wyjaśnia Głuszek. - Promocyjne bilety kartkowe w SKM, ze względu na dużą liczbę ulg ustawowych, musiałyby być produkowane w dużych ilościach. Taniej i łatwiej wydrukować bilet z kasy fiskalnej. Rozumiem pasażerów, którzy chcieliby kupić bilety "na zapas", ale w tym wypadku zachęcam do zakupu biletów okresowych.

Uruchomienie nowych pociągów do Pruszcza spowodowało skrócenie z 6 do 3 wagonów składu jadącego o godz. 5.16 z Rumi do Gdańska.

- To decyzja najgorsza z możliwych. Przecież to kurs w porze, gdy wiele osób jedzie już do pracy - argumentuje pan Krzysztof Kochański z Gdyni.

I na to SKM stara się znaleźć wytłumaczenie.

- Ponieważ uruchomiliśmy dodatkowe pociągi do Pruszcza, a wspomniany skład zmierza z Gdańska w tym właśnie kierunku, zaszła konieczność jazdy pojedynczym składem, ponieważ peron w Pruszczu jest zbyt krótki - twierdzi Głuszek. I dodaje, że wcześniejszy oraz późniejszy pociąg jadący do Gdańska są obsługiwane podwójnymi składami.

Oto cennik

Wprowadzona przez SKM promocja obowiązuje pomiędzy Pruszczem i Gdańskiem Oliwą. Za normalny bilet "promocyjny" z Pruszcza Gd. do Gdańska Gł. trzeba zapłacić 2 zł (w podstawowej taryfie kosztuje 3,10 zł), do Wrzeszcza 3 zł (złotówkę taniej niż w zwykłej taryfie), a do Oliwy 4 zł ("normalnie" 4,50 zł). Od 12 października z Trójmiasta do Pruszcza kursuje 11 pociągów w dni powszednie, 11 w soboty i 9 w niedziele.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie