Trójmiasto: Pomogą małej Patrycji

  Trójmiasto: Pomogą małej Patrycji

  Anna Bielińska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W niedzielę kilkaset osób, trzymając się za ręce, utworzy w gdańskim parku Reagana kształt konia. To jedna z akcji, którą Fundacja Trzeba Marzyć organizuje dla 13-letniej Patrycji. Dziewczynka jest chora na stwardnienie rozsiane, jazda konna pomaga jej przezwyciężyć chorobę.
  Patrycja marzy o doszkoleniu umiejętności jeździeckich i udziale w zawodach Derby Cup 2011, które odbędą się w Gdańsku w następny weekend. Koszt rocznych treningów i start w zawodach to około 4 tys. zł. Organizatorzy zrezygnowali z pobierania od zawodników opłat startowych i wpisowych.

  Piotrusia brutalnie odebrano matce

  - Liczymy, że każdy z nich wpłaci dowolną kwotę do puszki Fundacji Trzeba Marzyć. Będziemy także zbierać datki podczas zawodów, przeprowadzając liczne konkursy i loterie - zapowiada Maciej Florek, pomysłodawca akcji i organizator zawodów.

  Nim jednak Patrycja zaprezentuje jeździeckie umiejętności, w niedzielę o godz. 12 w parku im. Ronalda Reagana przy ul. Dąbrowszczaków w Gdańsku odbędzie się zbiórka pieniędzy. Zdjęcie z happeningu ukaże się w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo