W nocy z wtorku na środę ok. godz. 03.40 na al. Zwycięstwa gdańscy policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej postanowili zatrzymać do kontroli fiata cinquecento, który przekroczył dopuszczalną prędkość.
Funkcjonariusze dali kierującemu sygnały do zatrzymania się. Ten jednak przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za fiatem. Kierowca, jadąc z prędkością ok. 120 km/h nie reagował na sygnały i złamał po drodze wiele przepisów ruchu drogowego. W pewnym momencie gwałtownie uderzył w radiowóz i dalej kontynuował ucieczkę.
Do pościgu przyłączyły się dwa patrole z referatu interwencyjnego z Sopotu. Blokując wszystkie drogi ucieczki funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę. Kierowca fiata zatrzymał się na barierkach rozdzielających pasy, a następnie uderzył jeszcze w tył jednego z radiowozów.
Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę. Okazał się nim... 15-letni mieszkaniec Gdyni, który uciekł z pogotowia opiekuńczego. Z kolei samochód zarejestrowany był w policyjnej bazie jako kradziony.
Teraz nieletni będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?