Triumf Kiszewianek [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Kiszewianki Stara Kiszewa zostały mistrzyniami rozgrywek Powiatowej Ligi Siatkówki Kobiet.

Drużyna Kiszewianek Stara Kiszewa zwyciężyła w finale Powiatowej Ligi Siatkówki Kobiet o Puchar Wójta Gminy Lipusz. Finałowa rywalizacja miała miejsce w sali sportowej w Lipuszu. Przed najważniejszym pojedynkiem siatkarskiego sezonu, rozegrano mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się zespoły KOSiR-u Kościerzyna oraz Feniksa Kościerzyna. Szybkie zwycięstwo w trzech setach zanotowała ekipa KOSiR-u.

W finale na parkiecie kibice zobaczyli starcie gospodyń Forpuli Lipusz, która broniła mistrzowskiego tytułu, oraz Kiszewianek Stara Kiszewa. Jak na finał przystało, mecz tych zespołów była bardzo emocjonującym widowiskiem. Pierwszego seta wygrały siatkarki ze Starej Kiszewy 25:23. Drugi set zakończył się wynikiem 30:28. Tym razem lepsza była Forpula. W trzeciej partii ponownie lepiej zagrały gospodynie, które wygrały 25:18. W czwartej odsłonie Kiszewianki przełamały się i zwyciężyły 25:17. W tej sytuacji, o wyłonieniu zwycięzcy musiał zadecydować tie-break. Jego początek wskazywał na to, że puchar pozostanie w Lipu-szu, bo zawodniczki Forpuli wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Jednak Kiszewianki zachowały zimną krew i doprowadziły do wyrównania. Ostatecznie zwyciężyły 15:13.

Było to ósme zwycięstwo reprezentacji Starej Kiszewy w ligowych zmaganiach.