Trener Kapica ma już skład na Bałtyk?

Wojciech Piepiorka
Chojniczanka Chojnice prawdopodobnie wybiegnie na pierwszy mecz z Bałtykiem Gdynia 12 marca w Chojnicach (Polonia Słubice wycofała się z rozgrywek), w takim składzie, w jakim rozpoczęła sobotni sparing z trzecioligowym Gryfem Wejherowo w Bytowie. Na to spotkanie trener Grzegorz Kapica zabrał tylko 15 zawodników, którzy mają wiosną stanowić trzon chojnickiego drugoligowca, a innych odesłał na niedzielny sparing piątoligowych rezerw z Gromem Osie. Byli to m.in. Szymon Gibczyński, Damian Trzebiński, Bartosz Kaśnikowski, Jacek Magdziński i Marcin Trojanowski.

Jeśli w inauguracyjnym spotkaniu z Bałtykiem Kapica wystawi taki sam skład, jak w sobotę, w wyjściowej jedenastce znajdzie się czterech z ośmiu zawodników sprowadzonych w zimowej przerwie w rozgrywkach: na prawej obronie Artur Andruszczak, w środku pomocy Szymon Matuszek oraz w ataku Szymon Kaźmierowski z Markiem Kowalem.

Właśnie nowi zawodnicy strzelili dla Chojniczanki obie bramki w sparingu z Gryfem. Do przerwy 1:0 prowadzili jednak gryfici. Krótko po przerwie Artur Andruszczak wyrównał strzałem zza pola karnego. Wynik na 2:1 ustalił chwilę później Tomasz Parzy, po podaniu Konrada Hajdamowicza. Mimo kilku okazji chojniczanom nie udało się już podwyższyć rezultatu.

Gryf Wejherowo - Chojniczanka Chojnice 1:2 (1:0)

Bramki: Łukasz Krzemiński (32) - Artur Andruszczak (53), Tomasz Parzy (55)

Gryf: Szlaga - Bas, Pliński, Kostuch, Politowski - Gicewicz (50 Wicki), Kołc, Kotwica (20 Szymański), Pomorski (65 Tatarczuk), Kłos (60 Felisiak) - Krzemiński

Chojniczanka: Baran - Andruszczak, Jakosz, Sierant, Mikołajczyk (46 Lenart) - Pestka (46 Hajdamowicz), Ziemak (46 Atanackovic), Matuszek, Noga - Kowal (46 Parzy), Kaźmierowski (70 Kowal)