Trefl Sopot wreszcie przerwał serię porażek

Trefl Sopot pokonał AZS Koszalin 65:62 (10:20, 15:13, 19:16, 21:13) w meczu koszykarskiej Tauron Basket Ligi.

Koszykarze Trefla fatalnie rozpoczęcli sezon. Przegrali osiem meczów z rzędu i nikt nie mógł zrozumieć, co się dzieje z drużyną z Sopotu. Przełamanie wreszcie nastąpiło, ale do zadowolenia wciąż jest bardzo daleko.

Mecz w Sopocie zapowiadał jednak dziewiątą porażkę zespołu Zorana Marticia. AZS Koszalin rozpoczął od prowadzenie 14:2, a gospodarze wydawali się przybici takim obrotem sprawy. Nie mieli pomysłu na grę, a do tego doszła fatalna wręcz skuteczność. Z czasem się poprawiła, ale tylko w niewielkim stopniu. Mecz się jednak wyrównał, ale głównie dlatego, że goście z Koszalina zaczęli mieć problem z trafianiem do kosza. Mimo to cały czas utrzymywali kilka punktów przwagi.

Prawdziwe emocje zaczęły się w samej końcówce spotkania. Na cztery minuty przed końcem Trefl przegrywał 51:60. Pomimo takiej sytuacji nie poddał się, a goście fatalnie rozegrali te końcowe minuty spotkania, zdobywając zalediwe dwa punkty. Sopocianie to wykorzystali i wygrali pierwszy mecz w tym sezonie.

Trefl: Duren 19, Kulka 13, Śmigielski 12, Majok 7, Bilinović 6, Stefański 4, Sikora 2, Dutkiewicz 2, Dzierżak, Stefanik.

AZS: James 19, Walton 15, Auda 12, Austin 5, Walker 5, Dąbrowski 3, Wadowski 3, Witliński, Łukasiak, Mielczarek.