Trefl Sopot po dogrywce pokonał Polpharmę! [ZDJĘCIA]

Paweł Durkiewicz
Przemysław Świderski
Trefl Sopot wygrał z Polpharmą Starogard Gdański 119:115 (28:27, 24:21, 26:24, 27:33, 14:10) w meczu Tauron Basket Ligi koszykarzy.

Wydawało się, że szanse starogardzian w poniedziałkowym spotkaniu znacznie zmniejszyła nieobecność w składzie podstawowego podkoszowego i najlepszego zawodnika zespołu, Evana Ravenela. Amerykanin podczas jednego z treningów stłukł sobie kolano. Pod koszem musiał więc go zastąpić debiutujący w barwach SKS-u Mateusz Jarmakowicz.

Pierwsze minuty meczu stały pod znakiem skutecznej ofensywy Trefla i dziurawej obrony gości. Gospodarze zamienili na punkty 6 swoich pierwszych akcji i wydawało się, że grając z taką swobodą łatwo uciekną rywalom na większy dystans. Polpharma szybko wzięła się jednak do roboty, a kapitalną serią udanych zagrań popisał się Anthony Miles. Już po 13 minutach starogardzki Amerykanin miał na koncie 17 zdobytych punktów, a "Kociewskie Diabły" prowadziły 37:28. Trefl szybko zripostował i już po upływie 4 minut wyszedł na prowadzenie, co nie dziwi biorąc pod uwagę skuteczność rzutów za trzy - 8/16 po 20 minutach.
Sopocianie kontynuowali swój strzelecki popis po przerwie, a szalał zwłaszcza Sarunas Vasiliauskas, który trafił tego wieczoru każdy ze swoich siedmiu rzutów z dystansu!

Waleczni goście ze stolicy Kociewia nie składali jednak broni, dzięki czemu zdołali doprowadzić do dramatycznej końcówki. Po gonitwie i taktycznej wojnie nerwów na 1,5 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry przy stanie 105:102 dla Trefla na linii rzutów wolnych stanął Bartosz Bochno. Pierwszy rzut trafił, drugi celowo spudłował. Piłkę złapał Jarmakowicz i w ostatniej chwili doprowadził do remisu! W dogrywce Polpharmie zabrakło jednak sił i... zawodników - aż czterech przedwcześnie zakończyło grę z powodu przekroczenia limitu fauli.

Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański 119:115 (28:27, 24:21, 26:24, 27:33, dogrywka 14:10)

Trefl: Vasiliauskas 28 (7), Bendzius 19 (5), Michalak 19 (3), Lydeka 17, Leończyk 11, Kemp 9 (1), Dutkiewicz 9, Dzierżak 4, Włodarczyk 3 (1)

Polpharma: Miles 29 (5), Meier 19 (3), Jarmakowicz 19, Sapp 17, Bochno 16 (2), Kukiełka 11 (1), Strzelecki 2, Struski 2, Długosz 0, Robak 0