Trefl Sopot efektownie wygrał w Tarnobrzegu, porażka Polpharmy [TABELA]

Przemysław Świderski
Trefl Sopot bez problemów wysoko wygrał w Tarnobrzegu z Jeziorem 95:56 w meczu koszykarskiej Tauron Basket Ligi.

Koszykarze Trefla potrzebowali zwycięstwa w Tarnobrzegu, żeby przedłużyć swoje szanse na udział w fazie play-off. I nic dziwnego, że do tego spotkania przystąpili niesamowicie skoncentrowani. Tym bardziej że sopocianie ostatniko przegrali dwa kolejne spotkania i nie zachwycali formą.

Trefl pamiętał, że choć Jezioro należy do słabszych drużyn Tauron Basket Ligi, to potrafiło wygrać w Sopocie. Stąd w pierwszej kwarcia było głównie badanie sił i niewielka przewaga gości. Druga i trzecia kwarta to jednak popis i ogromna przewaga koszykarzy z Sopotu. Przewaga rosła z minuty na minutę. Czwarta kwarta była już bardziej wyrównana, ale też losy spotkania były rozstrzygnięte. W 36 minucie Trefl wygrywał już 83:41. ostatecznie zwyciężył różnicą 39 punktów i tym samym ustanowił rekord sezonu, bowiem wcześniej wygrał z Anwilem 87:56. Wszyscy zawodnicy z Sopotu, którzy zagrali w Tarnobrzegu, zdobyli punkty.

Dzięki tej wygranej Trefl powiększył przewagę nad Polskim Cukrem Toruń i Anwilem Włocławek, a dogonił Polfarmex Kutno.

Jezioro Tarnobrzeg - Trefl Sopot 56:95 (16:20, 7:21, 9:30, 24:24)

Jezioro: Miller 6, Morawiec 2, Wysocki 23, Pandura 0, Karliński 0, Wall 2, Patoka 8, Rycerz 7, Williams 4, Wojdyr 2

Trefl: Koelner 2, Kemp 11, Sikora 2, Leończyk 7, Stefański 9, Vasiliauskas 13, Lydeka 18, Bendzius 20, Michalak 11, Popović 2

Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański przegrali ze Śląskiem Wrocław 87:100 (23:22, 26:32, 7:25, 31:21)

Polpharma: Miles 25, Sapp 21, Meier 16, Bochno 8, Kukiełka 7, Strzelecki 5, Jarmakowicz 5, Robak 0

Śląsk: Kinnard 22, Ikowlew 17, Dłoniak 15, Radivojević 15, Gabiński 12, Tomaszek 10, Mladenović 5, Wiśniewski 4