Trefl Gdańsk w środę 27 kwietnia zakończy sezon na boisku, a w czwartek 28 kwietnia pożegna się z kibicami

Siatkarze Trefla Gdańsk i GKS-u Katowice rywalizują o 7. miejsce na koniec sezonu 2021/2022 Lucyna Nenow
PlusLiga 2021/2022. W wyścigu do dwóch zwycięstw w meczu o 7. miejsce Trefl Gdańsk prowadzi z GKS-em Katowice 1-0. W środę, 27 kwietnia o godz. 20.30 żółto-czarni zagrają w Ergo Arenie. Natomiast w czwartek, 28 kwietnia od 17.00 do 18.30 grać będą w jej sali treningowej ze swoimi kibicami.

Powoli sezon 2021/2022 dla Trefla Gdańsk dobiega końca. Po nieudanej próbie zaskoczenia mistrzów Polski w ćwierćfinałach PlusLigi, siatkarzom trenera Michała Winiarskiego pozostała rywalizacja o 7. miejsce. Ten cel jest blisko, ponieważ gdańszczanom udało się już raz pokonać GKS Katowice. Po wyjazdowym zwycięstwie 3:2 czas na drugie spotkanie - w środę, 27 kwietnia o godz. 20.30 w hali Ergo Arena.

W tym pierwszym spotkaniu błysnął Kewin Sasak, który zdobył aż 23 punkty i zgarnął statuetkę MVP. Szkoda tylko, że 25-letni atakujący nie był regularny w całych rozgrywkach. Granicę 20 punktów osiągnął jeszcze tylko w trzech spotkaniach. Być może pokusi się o to także w rewanżu z GKS-em Katowice.

Klub, chcąc podziękować fanom za wsparcie w całych rozgrywkach i patrząc na późną godzinę środowego meczu, obniżył na to spotkanie ceny biletów. Wejściówki normalne kosztują 20 złotych (również w gwarantujących najlepszy widok na boisko sektorach czerwonych), a bilety ulgowe są po 10 złotych.

Z kibicami w Gdańsku pożegnają się zawodnicy. Część z nich w ligowej przerwie zmieni pracodawcę. Tak będzie chociażby z Bartłomiejem Lipińskim, który ma przenieść się do Indykpolu AZS-u Olsztyn. Bartłomiej Mordyl od nowego sezonu ma grać w Asseco Resovii Rzeszów. Z Treflem żegna się także Pablo Crer, który nie dokończył rozgrywek z powodu kontuzji kolana. Przede wszystkim środowy mecz będzie pożegnaniem z trenerem Michałem Winiarskim, który przeniesie się do Aluronu Warty Zawiercie. Ma tam ze sobą zabrać Patryka Łabę.

Gdańscy siatkarze będą mogli znów być bliżej swoich kibiców podczas zaplanowanego na czwartek, 28 kwietnia meczu z fanami. To powrót do klubowej tradycji, którą zmieniły obostrzenia pandemiczne. Do spotkanie dojdzie w sali treningowej Ergo Areny (wejście C1) w godz. 17.00-18.30. Sędzią zmagań będzie trener Michał Winiarski, a rywalizacja między drużynami prowadzonymi przez – wyjątkowo na ten dzień – szkoleniowców Mariusza Wlazłego i Lukasa Kampę toczyć się będzie do dwóch wygranych setów. W przerwie między partiami meczu odbędą się konkursy z nagrodami marki Trefl, a po wyjątkowej grze będzie czas na zdjęcia, autografy i oczywiście rozmowy z zawodnikami i sztabem szkoleniowym Trefla.

- Ostatni mecz z kibicami rozegraliśmy w kwietniu 2019 roku, jeszcze zanim drużynę objął trener Michał Winiarski. Od marca 2020 r. z fanami spotykaliśmy się tylko na świeżym powietrzu i w formule dostosowanej do panujących wówczas warunków. Teraz możemy powrócić do organizacji tradycyjnego meczu z kibicami w sali treningowej Ergo Areny. Wydarzenie to zawsze cieszyło się sporym zainteresowaniem zarówno tych osób, które są chętne do grania, jak i tych, które zmaganiom przyglądają się z trybun - mówi Justyna Gdowska, kierownik marketingu Trefla Gdańsk.

Kibice, którzy chcieliby stanąć na boisku ramię w ramię z „gdańskimi lwami” będą mogli zgłosić chęć gry podczas środowego meczu z GKS-em Katowice. Na początku przerwy po drugim secie zapisy będą prowadzone przy stoliku spikera i DJ-a przy białym tunelu, z którego na mecz wychodzą zawodnicy. Na fanów czeka 15 miejsc i obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy".