Trefl Gdańsk się nie postawił. Gładka porażka z Jastrzębskim Węglem

Trefl Gdańsk przegrał gładko wyjazdowy mecz z Jastrzębskim Węglem 0:3.

Trefl rozczarował swoją grą w meczu z Jastrzębskim Węglem. Podopiecznym trenera Anderi Anastsiego zabrakło pomysłu na grę i determinacji. Zagrali bardzo słabo i przegrali zasłużenie i gładko. Gdańszczanie źle weszli w ten mecz i w pierwszym secie przegrywali już 3:10. Potem wzięli się do roboty, a gospodarze zbyt szybko pomyśleli, że ta partia już jest rozstrzygnięta. Pościg Trefla zaowocował tym, że w końcówce seta gdańszczanie przegrywali już tylko 22:23. Kluczowe zagrania należały jednak do lepiej grających gospodarzy, którzy zwycięsko zakończyli seta.

Drugą partię lepiej rozpoczął Trefl. Goście prowadzili 6:4, ale to było wszystko, na co było ich stać w drugiej partii tego spotkania. Zabrakło atutów, a siatkarze Jastrzębskiego Węgla wzięli sprawy w swoje ręce. Zagrali skutecznie i ich przewaga zaczęła szybko rosnąć. Zespół Anastiasiego nie miał pomysłu na zatrzymanie rywali i przegrał drugiego seta.

Trzecia partia długo była wyrównana, a gospodarze prowadzili tylko 16:15. Pojawiła się szansa na wygranie seta i powalczenie o odwrócenie losów spotkania. W końcówce tej partii jednak znowu inicjatywę przejęli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Ich lepsza gra pozwoliła zdobyć kilka ważnych punktów, które przesądziły o zwycięskim dla gospodarzy zakończeniu tego spotkania.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Fromm, Kosok, Konarski, Lyneel, Hain, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Rusek

Trefl: Janusz, Mijailović, Nowakowski, Muzaj, Schott, Niemiec, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Jakubiszak, Grzyb, Majcherski (libero)