Trefl Gdańsk pewnie ograł Cuprum Lubin. Wciąż są szanse na grę w play-off

Trefl Gdańsk pokonał Cuprum Lubin 3:0 w meczu PlusLigi. Gdańszczanie zachowali szanse na awans do play-off.

Trefl nie zagrał na równym poziomie w tym spotkaniu. Choć miał lepsze i gorsze momenty, to i tak pewnie sięgnął po komplet punktów. W pierwszym secie długo utrzymywał się remis, a nawet goście z Lubina objęli prowadzenie 12:10. Trefl wziął się do roboty i szybko uzyskał pięciopunktowe prowadzenie. Tej przewagi gdańszczanie nie wypuścili już z rąk.

Drugi set to już lepsza gra Trefla i zdecydowana przewaga. Dzięki bardzo dobrym blokom Piotra Nowakowskiego gdańszczanie prowadzili już 11:5. I choć potem goście z Lubina zdobyli cztery punkty z rzędu, to na więcej nie było ich już stać. Trefl szybko wyszedł na prowadzenie 17:11 i utrzymał przewagę do końca tej partii.

Trzeci set z kolei zaczął się znacznie lepiej dla gości z Lubina, którzy prowadzili już 5:2 i 7:3. Później nawet 13:9 i wydawało się, że Cuprum może złapać kontakt. Trefl jednak opanował sytuację na parkiecie i zaczął odrabiać straty. Gdańszczanie doprowadzili do remisu 17:17 i potem już odzyskali kontrolę nad meczem, wygrali trzeciego seta i całe spotkania. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został wybrany Piotr Nowakowski. Gdańszczanie wygrali bardzo ważne spotkanie i wciąż pozostają w grze o awans do fazy play-off PlusLigi.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)

Trefl: Janusz 3, Schott 7, Nowakowski 15, Muzaj 17, Jakubiszak 8, Niemiec 7, Olenderek (libero) oraz Hebda

Cuprum: Gorzkiewicz, Grobelny 10, Boruch 5, Ziobrowski 13, Smoliński 7, Smith 3, Gruszczyński (libero) oraz Marcyniak 2, Toobal 2, Patucha 1, Wachnik 1, Biegun, Zawalski, Makoś (libero)

Lechia Gdańsk upamiętniła prezydenta Pawła Adamowicza podczas meczu z Pogonią Szczecin