Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin. Siatkarze Michała Winiarskiego przywitali się z kibicami w Ergo Arenie [ZDJĘCIA]

W pierwszym meczu sezonu przed własną publicznością Trefl Gdańsk pokonał 3:1 Cuprum Lubin Przemysław Świderski
PlusLiga 2020/2021. Trefl Gdańsk ma za sobą pierwszy mecz w Ergo Arenie od 197 dni. Po raz pierwszy od 200 dni mógł natomiast pokazać swoją grę kibicom. W piątkowy wieczór podopieczni trenera Michała Winiarskiego ograli 3:1 Cuprum Lubin, chociaż początkowo napotkali spore trudności.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin wynik

Drugi mecz sezonu 2020/2021, a pierwszy w hali Ergo Arena, nie rozpoczął się po myśli siatkarzy Trefla Gdańsk. Zawodnicy trenera Michała Winiarskiego dali się zaskoczyć w inauguracyjnej partii Cuprumowi Lubin. Żółto-czarni, którzy tego dnia występowali w swoim rezerwowym komplecie strojów, co miało związek z tym, że goście mieli problemy ze swoimi, złapali oddech w drugim secie. A potem... było już tylko lepiej.

Byłych kolegów z drużyny atakami raził Bartłomiej Lipiński, który zakończył mecz z dorobkiem 20 punktów i zasłużenie został wybrany MVP spotkania. Co ciekawe, lepszą skuteczność w polu zagrywki, niż w atakach spod siatki miał Mariusz Wlazły. Lider Trefla zaliczył tym razem 6 asów serwisowych, a atakiem zdobył raptem 4 punkty (przy skuteczności 25 procent). Mocnym punktem okazali się środkowi bloku - Bartłomiej Mordyl zdobył 13 punktów, a Pablo Crer 8.

Trefl Gdańsk w trzech kolejnych setach grał bardzo równo, czym doprowadzał rywali do rozpaczy. 1600 widzów w Ergo Arenie mogło przekonać się, że drużyna gospodarzy jest dobrze przygotowana na początku sezonu, w którym... miała spisywać się słabiej ze względu na zaburzone przez koronawirusa treningi. Po 125 minutach gry Trefl zainkasował więc kolejne trzy punkty do tabeli PlusLigi.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:1 (16:25, 25:18, 25:15, 25:18)

Trefl: Janusz 3, Lipiński 20, Wlazły 12, Reichert 7, Mordyl 13, Crer 8, Olenderek (libero) oraz Sasak 2, Kozub, Mika, Janikowski

Cuprum: Rodrigues 2, Maruszczyk 6, Ferens 15, Jakubiszak 9, Smoliński 6, Jimenez 5, Makoś (libero) oraz Lorenc 8, Oliveira 1, Penczew 1, Magnuszewski