Trasa śmierci musi zniknąć

  Trasa śmierci musi zniknąć

  Marek Adamkowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kierowcy jadący ulicą Raciborskiego, łączącą Pruszcz Gd. z Rotmanką, Straszynem i obwodnicą Trójmiasta, od dawna domagali się remontu trasy. To bowiem jeden z najbardziej przeciążonych i niebezpiecznych układów drogowych metropolii trójmiejskiej.
  Po wąskiej, krętej drodze w ciągu doby przejeżdża około 20 tys. aut. Nic dziwnego, że giną piesi i kierowcy. Tylko w tym roku doszło do 11 kolizji i dwóch wypadków, w których zginęła jedna osoba. Rozpoczęta niedawno modernizacja ma radykalnie poprawić bezpieczeństwo i usprawnić komunikację.

  Inwestycję prowadzą wspólnie miasto Pruszcz i Starostwo Powiatu Gdańskiego. Koszty robót szacowane są na ponad 10 mln zł.
  W pierwszym etapie przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Raciborskiego i Cichej, gdzie powstanie rondo. Koniec robót zaplanowano na listopad. W dalszej kolejności unowocześniony ma być most nad Radunią, łączący ulice Grunwaldzką i Raciborskiego.

  - Dotychczasowy most przeznaczony będzie wyłącznie dla ruchu kołowego, natomiast dla pieszych wybudujemy osobną kładkę - wyjaśnia Cezary Bieniasz-Krzywiec, starosta gdański.
  To jednak nie koniec zmian w tym miejscu. Jak zapowiada burmistrz Pruszcza, Janusz Wróbel, poszerzony zostanie również wjazd na most od strony ulicy Grunwaldzkiej.

  - Docelowo Raciborskiego zamierzamy połączyć z Grunwaldzką również przez powstającą ulicę Strzeleckiego - tłumaczy burmistrz. - To, wraz z planowanym wiaduktem i obwodnicą Pruszcza, powinno odciążyć centrum miasta od korków.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo