Trasa S6 znowu będzie opóźniona? Budowa Trasy Kaszubskiej się oddala

Edyta Litwiniuk
Budowa Trasy Kaszubskiej znowu może ulec opóźnieniu. Po wezwaniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gdańsku do uzupełnienia i poprawienia raportu oddziaływania na środowisko, GDDKiA przesłała pismo o wprowadzenie poprawek do autorów raportu, czyli firmy DHV Polska.

- Otrzymaliśmy od DHV odpowiedź, że przewidziane przez RDOŚ trzy miesiące na wprowadzenie poprawek to za krótko - mówi Piotr Michalski rzecznik GDDKiA. - DHV chce też dodatkowo 500 tys. zł za wprowadzenie poprawek do raportu.

Przypomnijmy, że Trasa Kaszubska jest teraz na etapie wydawania decyzji przez RDOŚ, która po 29 miesiącach pracy, przed wakacjami o opinię w tej sprawie poprosiła Krajową Komisję ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko. Ta z kolei zwróciła uwagę na wiele błędów i nakazała m.in. analizę potencjalnych konfliktów społecznych czy uwzględnienie oddziaływania na zdrowie ludzi. Po otrzymaniu decyzji krajowej komisji, RDOŚ wezwała drogowców do "uzupełnienia i poprawienia raportu oddziaływania na środowisko".

- Naszym zdaniem, niektóre z tych zastrzeżeń są bardziej konkretne, inne za mało - mówi Tomasz Pakuła z firmy DHV, współautor dokumentacji. Przyznaje, że z niektórymi zastrzeżeniami firma się zgadza. - Biorąc pod uwagę kilka z tych punktów wymienionych w wezwaniu, dano nam za mało czasu.

Z kolei GDDKiA wyjaśnia, że pismo od DHV analizują prawnicy.

- Wstrzymujemy się z odpowiedzią do projektanta, bo nasi prawnicy analizują, czy faktycznie firma może od nas chcieć pieniędzy - mówi Piotr Michalski. - W ciągu kilku dni ta kwestia się rozstrzygnie - dodaje.

Warto wspomnieć, że z informacji uzyskanych z GDDKiA wynika, że do tej pory za całość przeprowadzonych prac związanych z projektem S6 na odcinku od Trójmiasta do Lęborka DHV otrzymało już 2,9 mln zł.

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
aa

Postępowanie charakterystyczne dla części środowiska budowlanego. Nikomu nie zależy na efekcie końcowym, tylko na przekomarzaniu się, odpychaniu od siebie kłopotów, przerzucaniem odpowiedzialnością, pisaniu pism, pokazywaniu kto ważniejszy, próbach pozyskania dodatkowych pieniędzy itd. A droga... kiedyś będzie...

l
lejba

powyższa droga powstanie w roku 3000!! po kolejnych rozbiorach polski, zbudują ją zaborcy!! trudno jednoznacznie stwierdzić, w czyje łapy wpadnie pomorze, ale najprawdopodobniej będzie to zamorska prowincja izraela!! będzie koszernie!!

Dodaj ogłoszenie