Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Trasa S-6: Który wariant trasy Słupsk-Lębork?

Piotr Furtak
Nie umilkły jeszcze echa protestów w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 między Lęborkiem a Trójmiastem, a już się rozpoczynają spotkania informacyjne dotyczące dalszego przebiegu tej trasy - od Lęborka do Słupska. Na początek odbędą się one w Leśnicach i Pogorzelicach.

W rejonie lęborskim droga prawdopodobnie będzie wiodła w dużej mierze śladem istniejącej już drogi krajowej. Co ważne, ta jest obecnie modernizowana, a inwestycja pochłonie około 25 mln zł.

- Jeśli za kilka lat będzie to jedynie podrzędna droga, to ten remont jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto - takie sygnały docierają do nas od Czytelników. - Przed rozpoczęciem remontu była ona w dość dobrym stanie. Znamy odcinki dróg krajowych, którymi się jeździ zdecydowanie gorzej.

Przedstawiciele gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odrzucają takie stwierdzenia.

- Staramy się, żeby drogi krajowe w naszym regionie były w dobrym stanie - mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA w Gdańsku. - Trzeba sobie zadać pytanie, czy bardziej opłacalny jest remont drogi w przyzwoitym stanie technicznym, czy też tej kompletnie zniszczonej. W pierwszym przypadku koszt inwestycji będzie znacznie niższy. Droga ekspresowa będzie prawdopodobnie w niektórych miejscach biegła śladem obecnej drogi krajowej. Inne odcinki będą pełniły rolę dróg dojazdowych. Warto zadbać, aby również one były w jak najlepszym stanie technicznym.

Budowa odcinka planowanej ekspresówki między Lęborkiem a Słupskiem nie powinna wzbudzać aż tak wielu kontrowersji jak trasa kaszubska. Związane jest to m.in. z mniejszą liczbą wyburzeń na tej trasie. Na pewno nie da się ich jednak uniknąć. - Już teraz organizujemy spotkania informacyjne, aby w przyszłości z budową tego odcinka drogi nie było tylu emocji jak przy trasie kaszubskiej - mówi Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska. - Mamy mapy z kilkoma wariantami tej właśnie drogi i wspólnie z projektantami postaramy się przedstawić mieszkańcom naszej gminy plusy i minusy rozwiązań.

Spotkanie w Leśnicach rozpocznie się w środę, 2 września o godz. 17, w miejscowej szkole. 5 września planowane jest natomiast zebranie z mieszkańcami Pogorzelic i okolicznych miejscowości w świetlicy wiejskiej. Początek o godz. 17.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki