Tramwaje, autobusy, pociągi od września jeżdżą inaczej

  Tramwaje, autobusy, pociągi od września jeżdżą inaczej

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Koniec wakacji i początek roku szkolnego jak zwykle niosą zmiany rozkładów jazdy tramwajów, autobusów, trolejbusów, pociągów. Z rozkładów wypadają linie wakacyjne, powracają tzw. połączenia szkolne.
  Przedstawiamy najważniejsze zmiany, które obowiązywać będą w Trójmieście od początku września.

  ZTM GDAŃSK


  Nadchodzący weekend jest ostatnim, podczas którego jeździć będzie tramwaj 63 na trasie Brzeźno Plaża - Dworzec PKP - Stogi Plaża. Także tylko do 31 sierpnia kursuje autobusowa linia przyspieszona 606 z centrum Gdańska na Westerplatte.

  Pozostaje w rozkładzie całoroczna linia 106 z Westerplatte do Akademii Muzycznej. Także układ stałych linii tramwajowych, zarówno do Brzeźna, jak i na Stogi nie zmienia się.

  Zarówno 606, jak i 63 jeżdżą tylko w weekendy. Podobnie jak autobus 622 z Kamiennego Potoku do oliwskiego zoo, który kursować będzie aż do końca października.

  Na trasy powracają trzy linie jeżdżące wyłącznie w dni nauki szkolnej. Są to linie 264 (Wrzeszcz PKP - Jasień Pólnicy), 574 (Otomin - Jasień Pólnicy) i 578 (Olszynka Szkoła - Łanowa). Szczegóły - www.ztm.gda.pl


  ZKM GDYNIA


  Likwidowane są wszystkie tzw. linie wakacyjne. W niedzielę po raz ostatni na trasę wyjadą autobusy plażowe do Rewy i Babich Dołów - M, 309 i 365.

  Nie będzie już kursować bezpłatna linia 050, łącząca gdyński dworzec PKP z przystanią tramwaju wodnego przy Skwerze Kościuszki, choć sam tramwaj będzie jeszcze pływał przez dwa wrześniowe weekendy.

  31 sierpnia po raz ostatni wyjadą pospieszne autobusy G (z Pogórza Górnego do zoo w Oliwie) oraz turystyczna linia 500, łącząca najciekawsze miejsca turystyczne Gdyni - Skwer Kościuszki, Kamienną Górę, Polankę Redłowską, molo w Orłowie.

  Pospieszna linia Z znów będzie jeździć tylko do Żukowa - nie będzie już wybranych kursów przedłużonych nad jezioro Sitno do Borowa.

  Powracają tzw. szkolne rozkłady linii R, 29, 159, 163, 170, 181, 193, 194 i 759. Znów kursować będzie linia 244 (Sanatorium Leśnik - Brodwino).

  Pasażerom radzimy zwracać uwagę na oznaczenia. W przypadku pozostałych linii przestaną być wykonywane kursy oznaczone literami "w" lub "L", natomiast znów ważne będą oznaczenia "s", "V" lub "X". Szczegóły - www.zkmgdynia.pl

  PKP i SKM


  Kończy kursy kilka pociągów pospiesznych, m.in. do Szklarskiej Poręby, Wisły, Kudowy Zdroju, Zagórza. Zimowy, znacznie uszczuplony rozkład, pojawi się też na linii Gdynia - Hel.
  W SKM zmiany są minimalne. Z rozkładu wypadają dwa pociągi nocne Gdańsk - Rumia, kursujące tylko w weekendy. Szczegóły - skm.pkp.pl oraz rozklad.pkp.pl  PO WODZIE


  Podczas dwóch pierwszych wrześniowych weekendów nadal pływać będą tramwaje wodne. Prawie wszystkie, bo zawieszone zostaną tylko rejsy z Gdyni do Jastarni. W pozostałych relacjach (Gdańsk - Hel, Sopot - Hel, Gdynia - Hel, Gdańsk - Sopot) rozkłady nie zmienią się, z tą tylko różnicą, że będą obowiązywać jedynie w weekendy.
  Szczegóły - www.mzkzg.org.

  Do końca listopada statki Żeglugi Gdańskiej mają pływać z Gdańska na Westerplatte (rejsy uzależnione są od frekwencji i pogody), a do połowy października można udać się w rejs po porcie w Gdyni. Szczegóły na www.zegluga.pl.

  Kolejka do końca września


  We wrześniu będzie można przejechać się Żuławską Koleją Dojazdową
  Kolejki będą kursować w weekendy do 28 września. Dojechać do niej mo-żna z centrum Gdańska autobusem 112. Staje on przy promie w Świbnie, po drugiej stronie Wisły jest przystanek. Odjazdy kolejki o 11.17 i 13.45. Szczegóły www.zkd.com.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo